Z výjezdů na hřiště soupeřů nevytěžil náš trojlístek ani bodík. Prvního jarního bodového zápisu se v áčkové skupině nedočkala Nová Ves, která nejtěsnějším výsledkem padla na půdě třetích Prachatic a pohoršila si na třinácté místo tabulky.

Ve šlágru béčkové skupiny se třetí Velešín představil na půdě lídra z Nové Včelnice, kde padl o dvě branky, zůstává na bronzovém stupínku a na čelo nyní ztrácí šest bodů. O jednu příčku, a to na páté pořadí, si pohoršili Větřínští, kteří přivezli krutý čtyřbrankový debakl z trávníku zachraňující se budějovické Lokomotivy.

Skupina A

Prachatice – Nová Ves / Brloh 1:0 (0:0), branka: 69. Ryšánek.

„První poločas vypadal z naší strany dobře, hlavně v defenzívě jsme si plnili to, co jsme si řekli. Ve druhé půli jsme ale postupně začali šlapat vodu, Prachatice nás dostaly pod tlak a zaslouženě rozhodly. Bohužel, v útoku se nám nedaří. Za čtyři jarní zápasy jsme dali jediný gól, což také o něčem svědčí. Snažíme se, ale jsme pod tlakem a musíme si zároveň přiznat, že kádr v současnosti potřebnou kvalitu a trénovanost nemá," žehral novoveský kouč Lubomír Půlpán.

Sestava Nové Vsi: Černý – Brych, Frühbauer (83. Poula), R. Postl, Smieško – M. Sekera, Jiří Anderle ml., Jiří Anderle st., Švarc – Hüttner, Fischer.

Skupina B

Nová Včelnice – Velešín 4:2 (2:1), branky: 16. a 56. Průša, 5. Tuček, 58. Nebeský – 34. a 78. Zimek.

„Domácí byli důraznější, rychlejší a ve všech směrech prostě lepší. Soupeř nás nutil k chybám, šel rychle do vedení a my pak jen dotahovali. Nevyšel nám ani nástup do druhé půle, a to ještě další šance z brejků pochytal Kothánek. Nebyli jsme kompletní, ale to nic nemění na faktu, že Včelnice vyhrála zaslouženě," sportovně uznal velešínský trenér Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Kothánek – Severa, Trummer, Opekar, Zimek – Šváb, Falc (59. Mikeš), Zatloukal, Rozkošný – Fišer, Grznárik.

Lokomotiva ČB – Větřní 4:0 (2:0), branky: 69. a 82. Ayeb, 14. Ježek z penalty, 43. Jánošík.

„V úvodu jsme měli dvě tutovky, které jsme nedali, pak už to bylo v režii rozhodčích. Proti se pískala hodně sporná penalta, na druhé straně z mého pohledu jasná naopak nebyla. Lokotka asi musela vyhrát, aby utekla ze spodku, víc nemá cenu dodávat. Já jsem rád, že jsme to aspoň přežili bez červených karet," našel na utkání jediné pozitivum hrající větřínský kormidelník Zbyněk Ginzel.

Sestava Větřní: Dobrovodský – Pils, Ginzel, Štich (23. Soukup) – Votýpka, Poláček, Šustr (53. Přibyl), Sukdolák, Gutheis – Weinhard, Peťule (46. Decarli).

Příště čeká Novou Ves doma křest ohněm v podobě nedělního souboje s dosud neporaženým suverénem z Dražic. Velešín přivítá deváté Čtyři Dvory a Větřní bude rovněž v sobotu hostit třináctou Novou Bystřici.