Příznivci fotbalu v českokrumlovském regionu se konečně dočkali – dnes, tedy v sobotu 18. dubna startuje jarní část sezony okresního přeboru!

Šlágr už za týden

A že se máme na co těšit, to dokumentuje letmý pohled do průběžné tabulky. Z toho je jasné, že nás na jaře čeká velký souboj dvojice nejvážnějších kandidátů na titul a postup do oblastní I. B třídy mezi celky Nové Vsi a Velešína. Oba aspiranti postupu se v zimní přestávce představili na krumlovském turnaji, kde se herně i výsledkově více dařilo Velešínským.

Lídr z Nové Vsi má ovšem v zádech stoprocentní podzimní bilanci bez ztráty bodu i výhru nad největším soupeřem v poměru 2:0 z prvního vzájemného duelu v této sezoně. Otázkou však zůstává, co s lídrem udělá přesun do azylu na zlatokorunský trávník, kam se Nová Ves stěhuje kvůli rekonstrukci vlastního hřiště.

Další týmy z čela – Větřní a béčko Frymburku – už ztrácejí na první místo propastných jedenáct bodů, a tak je jasné, že rozhodovat se bude právě mezi Novou Vsí a Velešínem. Zápas roku je na programu už za týden, v sobotu 25. dubna, na velešínském hřišti. Za zmínku jistě stojí i fakt, že oba spolufavorité přes zimu notně posilovali.

Na spodku tabulky se o udržení utká trio Horní Dvořiště, Soběnov a Romo Č. Krumlov.