Oblíbená tipovací fotbalová soutěž Českokrumlovského deníku – Fortuna liga – udělala definitivní tečku za další, tentokrát jarní kapitolou.

Dušan Račák už před dvěma roky obsadil v Tip lize konečnou třetí příčku a nyní se celkovým triumfem ve dvanáctidílném jarním měření sil a druhým umístěním na pomyslné „bedně“ pasoval do pozice historicky nejúspěšnějšího hráče naší dlouholeté soutěže.

„Snad kromě úplně prvního dílu tipuji pravidelně a bez přestávky. A jedna z hlavních cen, ta určitě vždy potěší. Televize půjde do mého pokoje,“ má jarní král Fortuna ligy jasno o umístění své výhry a vzápětí rozebírá vítězné tažení: „Od začátku je důležité držet se v popředí, a to se mi tentokrát dařilo. Před posledním kolem jsem byl už v pořadí druhý o tři body za průběžně prvním. Závěr mi potom vyšel, i když jsem si musel tipnout i proti svým. A co je na tipování nejtěžší? Méně sleduji nejnižší soutěž v okrese, a právě tam nebývá nouze o překvapení. Někdy jsem střílel výsledky hodně od boku, naštěstí to vycházelo,“ říká frymburský řízný bek zvaný „Špalda“, kterého těší i triumf v interní tabulce nad klubovými spoluhráči.

„Hecujeme se s klukama v práci i v manšaftu. Spolu s Vaškem Mertlem nebo Honzou Šislerem tipujeme po internetu. Je to zábava a určitě budeme zase pokračovat. Můj cíl je získat další medaili, to by bylo výborné,“ s úsměvem uzavřel náš krátký rozhovor nejúspěšnější okresní tipér Fortuna ligy Dušan Račák.