Oblastní fotbalová I. B třída (skupina A) – 2. kolo: FK Dolní Dvořiště – Sokol Křemže 1:4 (0:1)

V derby u hranic hosté oplatili domácím prohru z posledního kola minulé sezony a zajistili si post lídra průběžné tabulky.

Klíčová přesilovka

Začalo se pěkně od podlahy a už v první desetiminutovce bylo k vidění několik jasných šancí před oběma brankami. První měl v 6. minutě hostující Edelman, který se po centru Hajného ocitl ve vápně na chvíli zcela sám, ale vysoko přestřelil. Hned po rozehrání uvolnil domácí Kučera po pravé straně Pechu, který posadil přesný centr na hlavu mladého Douchy, ale ten ve stoprocentní šanci namířil mimo tyče.

A tak v 8. minutě uhodilo na druhé straně, když špatný odkop Kučery zachytil Brabec a jeho projektil ze 30 metrů vymetl všechny pavouky z pravé šibenice Večerníkovy branky. Po této fotbalové lahůdce hosté vedli a za další minutku jim mohlo být ještě veseleji, když po rychlé kombinaci na jeden dotek a centru Chromého hlavičkoval nabíhající zcela volný Hajný, ale domácí branku zblízka netrefil.

Na druhé straně se ještě při zakončení z dobré pozice se střelou ukvapil domácí Varhol, čímž pěkný fotbal na dlouho skončil. Na hřišti se viditelně přiostřilo, což vyvrcholilo ve 40. minutě, kdy po „žlutém“ faulu hostujícího Rolníka zůstal na zemi ležet Hajdák. Následně se do role mstitele pasoval zkušený domácí stoper Kučera a za napadení hostujícího útočníka v přerušené hře putoval pod sprchy.

Křemežští pak v úvodu druhé půle nastřelili dvakrát Hajným tyč, ale přesilovku využili až po hodině hry. To dlouhý výkop brankáře Linhy nešťastně prodloužil jeden z domácích zadáků přímo na nohu zkušeného Edelmana, který si tváří v tvář Večerníkovi s velkým přehledem poradil – 0:2. Jenomže pak si ukolébaní hosté tak dlouho zahrávali s ohněm, až přišel trest. Domácí taktika vše na osamoceného Pechu na hrotu slavila úspěch v 82. minutě, kdy si kanonýr na vápně pohodlně zpracoval míč a střelou z otočky trefil přesně k tyči na 1:2.

Jiskérka naděje domácím však definitivně zhasla už o dvě minuty později. Hosté zahrávali roh, bombu Edelmana z voleje vytěsnil Večerník na břevno, ale na dorážku Fleischmanna už neměl nárok – 1:3. O tom, že hosté zopakují stejný výsledek jako v premiéře, se pak rozhodlo v poslední minutě, kdy nový hráč v křemežském dresu – Václav Novák mladší (přichází na půlroční hostování z Č. Krumlova) – ideálním pasem našel rozběhnutého Edelmana, který při sólu ani podruhé nezaváhal a nekompromisně propálil Večerníka na konečných 1:4.

Ohlasy trenérů

Pavel Svoboda (Dolní Dvořiště): „Nezačali jsme špatně. Měli jsme i jednu jasnou šanci, kterou ale Doucha neproměnil. Hned vzápětí jsme inkasovali. Utkání pak ovlivnilo vyloučení, které podle mého názoru mělo být oboustranné. Ani v oslabení jsme ale nehráli zle. Soupeř sice přidal druhý gól, ale povedlo se snížit. Za bojovnost chválím celý tým. Ani v deseti jsme nebyli horší. Konečný výsledek je až příliš krutý. Zkušený soupeř ale potrestal téměř všechny chyby, které jsme v zápase udělali.“

Jiří Reitinger (Křemže): „Chtěli jsme potvrdit roli favorita, což se nám povedlo, i když domácí nehráli vůbec špatně a musím říct, že nás překvapili. Po neproměněných tutovkách v úvodu se stejně jako naposledy v Krumlově krásně z dálky trefil Brabec. Domácí se ale zvedali a vyrovnali hru. Pak nám pomohlo vyloučení zkušeného Kučery. Nakonec jsme myslím zaslouženě vyhráli, i když zápas byl otevřený až do úplného konce. Bohužel, utkání bylo místy až přehnaně tvrdé, což zraněním žeber odnesl předstoper Procházka, který nám bude v dalším zápase asi chybět. Máme ovšem za sebou výborný start do sezony, který chceme potvrdit doma v hodně prestižním derby s Novou Vsí, na které se už všichni těšíme.“

Jak nastoupili

Sestavy – Dolní Dvořiště: Večerník – M. Hajdák, Kučera, T. Macanovič, Bóga, J. Macanovič, Konias (88. Bandík), Svoboda, Varhol, Doucha (64. Rubeš), Pecha.

Křemže: Linha – Čondl, Filip, Procházka (46. Fleischmann), Brabec, Chromý (85. Matějka), Novotný, Novák ml., Hajný, Edelman, K. Rolník (75. Troup).

Glosu sportovního redaktora Karla Vosiky Je zaděláno si můžete přečíst ZDE!