Lhenice – Křemže 1:0 (1:0)

Hosté nastoupili bez zraněného stopera Filipa a v posledních kole velmi produktivního útočníka Kamila Rolníka. První vážnější situace ze 14. minuty přinesla změnu skóre. Po špatné rozehrávce hostů vlétl do šestnáctky Pořádek, byl sražen křižujícím Brabcem – a pískala se penalta. Míč si postavil sám faulovaný a jistě poslal domácí do vedení – 1:0.

Křemežští pak měli postupně stále více ze hry, ale vyhořeli na zahazování jasných šancí. Hosté měli převahu i po změně stran, ale nadále bez efektu. Z rychlého kontru tak mohl pečetit domácí Schön, kterého však výborně vychytal mladý Tretera, zaskakující za dalšího absentéra Linhu.

Lheničtí s přibývajícím časem pak zalezli do ještě zhuštěnější obrany a často jen odkopávali míče do zámezí. Hosté zahrávali sérii standardek. Po jednom z trestných kopů přišla pět minut před koncem klíčová situace. Prudký centr Čondla odvrátili zadáci k Procházkovi, který z voleje napálil balón přízemní ranou k tyči, jenomže krásný vyrovnávací gól na pokyn pomezního pro nesmyslně zamávaný ofsajd neplatil (na malém vápně v té chvíli stáli pouze čtyři domácí hráči a brankář!).

V notně zjitřené atmosféře se pak už domácí doslova proleželi k nejtěsnější výhře. Křemežští tím přišli o čistý jarní šít a vzhledem k obrazu hry nutno říci, že zcela zbytečně, i když žehrat mohou zejména na vlastní nemohoucnost v koncovce.

Sestava Křemže: Tretera – Čondl, Novák, Procházka, Brabec – L. Rolník (61. Štindl), Novotný, Chromý, Hajný – Edelman, Fleischmann.