Jako první ze sedmičky okresních zástupců v A skupině oblastní I. B třídy vstoupí do jara fotbalisté Sokola Křemže, které (pokud tomu počasí a stav křemežského hřiště dovolí) čeká zítra doma dohrávka odloženého zápasu s béčkem Jankova.

Na prahu jara

Před jarním startem jsme hovořili s trenérem křemežského mužstva Jiřím Reitingerem, který si na úvod našeho zastavení posteskl nad nepovedenou zimní přípravou.

„Ta určitě nesplnila očekávání. Tréninková účast byla slabá, chodila tak polovina hráčů z kádru, většinou ti starší. Kompletní jsme nebyli ani na přípravné zápasy, při tom jsme měli možnost sehrát tři utkání na výborné hlubocké umělce.

Tady nešlo o výsledky, potřebovali jsme se sehrávat, a to se z těchto důvodů příliš nepovedlo. Slušný zápas jsme odehráli jen s týmem I. A třídy z Novosedel nad Nežárkou (pozn. – 2:3), další dva zápasy (s Chvalšinami 2:2, s béčkem Hluboké 1:4) byly špatné,“ vyjmenovává křemežský kouč.

Křemežští, kteří se zápasem k dobru figurují jen těsně pod medailovými příčkami, těží z aktuálně velmi ostříleného kádru, v jehož středu jsou hráči se zkušenostmi z krajského přeboru – a to by mělo platit i na jaře.

„Ve srovnání s podzimem zůstal náš kádr prakticky stejný, to znamená, že jsme neoslabili. Všichni u nás hostující hráči zůstávají. Navíc jsme na přestup z Jankova získali Radka Hajného. To je hráč přicházející z vyšší soutěže a určitě by nám měl pomoci.

Po půlroční pauze zaviněné zraněním se vrací Bartoš. Velmi mě ale mrzí, že se znovu zranil mladý Kouba. Ten nehrál rok kvůli zlomenině nohy, znovu se vracel do dřívější formy, ale teď ho potkalo stejné zranění a znovu vypadl,“ želí Reitinger ztráty nadějného mladého fotbalisty, nad jehož další kariérou visí velký otazník.

A s jakým cílem jde oddíl z Podkletí do jarních bojů? Zítra mají Křemežští na programu domácí dohrávku s béčkem Jankova a pokud ji vítězně zvládnou, tak se posunou na průběžně třetí místo.

„Jak jsem řekl, do jara nastupujeme po nepříliš vydařené zimní přípravě. Přesto věřím, že se všichni od začátku soutěže naplno zapojí a pokusíme se o co nejlepší umístění. Zatím jsme v I. B skončili nejvýše pátí, a to zkusíme vylepšit. Po postupu pošilhávat nebudeme, na to jsou jiní kandidáti, určitě ale chceme hrát o medailové pozice.

Naší snahou bude navázat na povedený podzim, dobrým fotbalem dál dělat radost našim fandům a znepříjemnit roli favoritům, kterými jednoznačně jsou Kamenný Újezd a Lhenice. Myslím, že náš kádr má dostatečnou kvalitu na to, aby tento cíl splnil,“ uzavírá Jiří Reitinger.