K vybraným víkendovým zápasům celků z okresu nám náš jarní fotbalový glosátor, zkušený kormidelník Lubomír Pintér, řekl:

Č. Krumlov – Štěchovice (divize): „Se Štěchovicemi už může Slavoj hrát v klidu a věřím, že opět zvítězí. Oba poslední zápasy jsem viděl, kluci to zvládli výborně. Záchrana, v kterou jsem stále věřil, je tady, může se slavit. V Táboře sice trochu pomohla neúčast řady domácích hráčů kvůli epidemii, ale přesto bylo vidět, jak slavojáci už prodávají zkušenosti a hrají v obraně prakticky bez chyb. Babouk pálil konečně tam , kam měl. Mohli hrát ještě ve větší pohodě a vstřelit více branek, šance na to měli. Od 60. minuty v Táboře jsem věděl, že Slavoj v divizi zůstane, rozhodlo se už tam. Štěchovice mají bodů dost, jsou daleko před Slavojem, ale na podzim jsme odehráli u nich výborný zápas. Od 27. minuty jsme hráli bez přísně vyloučeného Šillera a domácí pak proměnili nařízenou penaltu. Na hřišti jsme přesto i v deseti jednoznačně kralovali, Kroupa napálil břevno a domácí jen bránili hubený výsledek. Jirkal chytil další penaltu a štěchovičtí fanoušci už jen tlačili očima hodiny. Po zápase mi předseda domácích řekl, že nechápe, jak s takovou hrou můžeme být poslední. Tenkrát mi o neznámém soupeři poskytl cenné informace Ondra Benčič, hrající za Úvaly. Věřím, že i v posledním domácím utkání kluci vyhrají, zahrají si dobrý fotbal a pak to patřičně oslaví."

Kaplice – Písek B (KP): „Jednu velkou radost v Krumlově ale bohužel doprovodí velký smutek v Kaplici. Tradiční baštu fotbalu v kraji už sestup nemine, zápas s Pískem už bude jen tečka za nepovedeným jarem. Pro fotbal v okrese je to špatně, z toho tady nemůže mít nikdo radost. Snad se na návrat nebude čekat dlouho. Derby Krumlov – Kaplice asi nějaký čas neuvidíme. Škoda, byly to krásné zápasy."

Nová Ves – Planá (I.A): „Nová Ves dělá body a pomalu se sune k záchraně. Budu jí držet palce, aby v zápase o šest s Planou zvítězila. Vzhledem k počtu bodů má velkou naději i předposlední v této skupině, šance na záchranu je solidní. Je to ale jinak pěkný rébus. Planá má v útoku dva extáborské útočníky, Trčku a kanonýra Jirku Turka, na toho pozor! Věřím ve výhru domácích."

Křemže – Čtyři Dvory (I.A): „Křemže bude doma v sobotu hrát zápas roku! Čtyrák dělá pro záchranu všechno možné, minule porazil zázračně Dobrou Vodu. Mají tam samé mladé kluky, bez zkušeností. Věřím že domácí mají větší kvalitu, hlavně více zkušeností, a jsem přesvědčen, že zvítězí. V rozhodujícím zápase by měl Eda vydat ze sebe to nejlepší, co v něm je. Jestli mi to vyjde, přijedu mu fandit. Věřím, že mě nezklame. Snad v sobotu zavládne v Křemži radost."

Velešín – Větřní (I.B): „Poslední krok bývá nejtěžší. Viděl jsem v sobotu Velešín v Krumlově, dlouho to vypadalo, že bude slavit už po minulém kole. Nakonec si Velešín odložil oslavy až na doma. Přestože je to derby, věřím, že ten poslední krok v sobotu domácí udělají. A když dají v týdnu naložit nějaké to selátko, nic nezkazí. Přeji jim pěkné oslavy."

Frymburk – Horní Planá (I.B): „To se asi u Lipna vždycky zastaví čas. Sousedi si určitě nic nedarují, nějaká ta karta asi zase padne. Když i červená, nebude to nic mimořádného. V zápase ale nejde o nic, tak se snad bude hrát dobrý fotbal. Ale mezi Frymburkem a Planou se o nic asi nehraje nikdy. Tak ať vyhraje lepší. Domácí jsou mírným favoritem, vyhraje ale ten, kdo udrží nervy na uzdě. Ať přežijí Plánští ve zdraví, budu jim držet palce. A ať si zase přijedou zahrát fotbal na sraz Planých, který se letos koná v pivovaru v Chodové Plané. Tam by se jim mohlo líbit. Já určitě jedu."

V. Brod – Č. Krumlov B (I.B): „Přestože je Slavoj favoritem, myslím, že nezvítězí. Brod potřebuje ještě nějaký ten bod k záchraně, a to nejlépe hned. Kvalita je na straně béčka Slavoje, ale domácí je velkou bojovností asi porazí, protože už musí. Tipuji tři body pro domácí."

Velešín B – Holubov a Křemže B – H. Dvořiště (OS): „Situace v soutěži se zamotává a rozhodne složení obou rezerv, které budou s Holubovem a Dvořištěm hrát. Ve Velešíně i v Křemži se asi bude slavit, takže obě béčka budou znát sestavy až dlouho po obědě. Fandím Holubovu, aby mu to vyšlo, i když klopýtá. A Křemže musí pro sousedy také něco udělat…"