Oblastní fotbalová I. B třída – 14. kolo: Sokol Křemže – SK Jankov B 2:1 (1:0)

Poznámku Karla Vosiky Štěstíčku je třeba jít naproti ještě trochu víc si přečtěte ZDE!

Favorit v nesnázích

Křemežští začali s chutí a už v 1. minutě měli velkou šanci. Na přetažený centr Chromého z trestného kopu si za obranu hostů naběhl novic Hajný, ale z voleje vysoko přestřelil. V 5. minutě vysunul stoper Filip rozběhnutého K. Rolníka, ten si obhodil vybíhajícího gólmana Mádla, ale míč směřující do prázdné branky vykopl z čáry jeden z jankovských obránců.

Za dalších sedm minut pak Edelman z přímého kopu bombou orazítkoval spojnici, skóre se však neměnilo. Hosté hrozili zejména brejky vedenými pendlem z áčka Holbou. Ten ve 20. minutě pálil tvrdě z úhlu, Linha však výborně vyrazil. A po půlhodině gólově udeřili Křemežští. Po faulu na K. Rolníka zahrával Chromý přímý kop z 25 metrů a málo vídanou střelou, která se postupně odrazila od jedné tyče, břevna a druhé tyče až do sítě, zajistil domácím náskok – 1:0. Těsný stav pak uhájil dalším bravurním zákrokem Linha, který kryl dorážku Jílka ze skrumáže po rohovém kopu.

Do druhého poločasu ovšem vstoupili daleko aktivněji hosté. Už po minutě Linha vyrážel zpod břevna pokus Helma. V 54. minutě pak domácí zachránilo břevno při dalekonosné střele kapitána Bürgera. Ani toto varování však Křemežským nestačilo a v 65. minutě už inkasovali. Po dlouhém výkopu brankáře Mádla využil nedorozumění stoperů s brankářem střídající Drmota a pohodlně do prázdné upravil na 1:1.

Rozuzlení zajímavého a na šance bohatého utkání pak přinesla 75. minuta. Domácí Hajný zahrával zprava rohový kop a jeho prudký centr s pomocí teče bránícího Hüttnera skončil v síti – 2:1. Vlastní branka byla v zápise označena za trefu křemežské posily, která do týmu našeho okresního zástupce přestoupila v zimě právě z Jankova. Ve zbývajícím čase už Křemežští těsný stav uhájili a jubilejní desátou výhrou v sezoně si polepšili na třetí místo průběžné tabulky.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Procházka, L. Rolník – Hajný, Chromý, Novotný, Fleischmann (60. Bartoš – 82. Novák) – Edelman, K. Rolník (88. Schober).

O víkendu se bude hrát šlágr v podobě souboje podzimního suveréna z Kamenného Újezdu s aktuálně třetí Křemží, který se uskuteční v sobotu od 16.30 ve velešínském azylu lídra.