Křemže doma splnila roli favorita

Křemže - I v tomto okresním derby byli průběžně stříbrní Křemežští favority a papírové předpoklady naplnili.

3.11.2010

Svým šestým gólem v sezoně otevřel skóre už ve 3. minutě z proměněné penalty křemežský Michal Chromý (vpravo, právě obchází hostujícího Karla Faltu, který vinou zranění odstoupil už po půlhodině, vlevo nejlepší hráč hostů Tomáš Semerád).Foto: DENÍK/Karel Vosika

Křemže – Velešín 3:0 (2:0)

Domácí měli raketový nástup a už ve 3. minutě se měnilo skóre. Rychlonohý K. Rolník si obhodil bránícího Crkvu, vřítil se do vápna a vybíhající brankář Layrer jej podrazil. Pískala se tedy penalta, z níž Chromý s přehledem otevřel skóre – 1:0. Po čtvrthodině se pak mohli radovat i hosté, ale Semerád z přímého kopu z úhlu orazítkoval jen břevno domácí svatyně.

Další gólové šance už šly na vrub fotbalovějších domácích, ale dlouho bez efektu. Z brejku zakončoval těsně mimo K. Rolník, po centru Chromého hlavičkoval z jasné pozice nad L. Rolník, a tak gólová pojistka přišla až v podobě branky do šatny. Ve 42. minutě K. Rolník poslal do nájezdu Edelmana, který s přehledem ranou k tyči zvýšil na poločasových 2:0.

Do druhé půle pak sice vstoupili aktivněji hosté, ale veškeré jejich snažení končilo na vápně, a tak za zmínku stojí jen dalekonosný pokus Semeráda, který však Linha bez problému vyrazil na roh. Definitivní podobu výsledku tak dala už 57. minuta, kdy hostující stoper Crkva hrubě chyboval při odkopu, k míči se dostal Edelman a tváří v tvář Layrerovi s přehledem křížnou ranou k tyči upravil na konečných 3:0. Víc se už v průměrné partii nestalo a Křemežští mohli slavit sedmou výhru v ročníku, udržení nuly v kolonce porážek a druhého místa v tabulce.

Křemže: Linha – Čondl, Filip, Brabec, L. Rolník – Hajný, Novotný (51. Troup), Chromý, Novák ml. – K. Rolník (79. Matějka), Edelman.

Velešín: Layrer – Opekar, Crkva (65. Malovec), Šváb, Falta (31. Vránek) – Bican (77. Adamec), Zimek, Semerád, Sedláček – Jirský, Falc.

Řekli po derby

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „Dali jsme hodně rychlý gól, který nás uklidnil. Do poločasu jsme potom přidali druhou branku a měli tam ještě pár dobrých šancí. Druhý poločas už byl jen fotbalovým odvarem. Po třetí brance, kterou nám hosté doslova darovali, jsme se uspokojili a už nic nepředvedli. Dá se říct, že jsme uhráli povinné vítězství, protože Velešín toho, kromě nastřeleného břevna, mnoho neukázal. Pro nás je dobré, že se po zranění do dřívější formy vrací Lukáš Rolník, který byl naším nejlepším hráčem. Za organizaci obrany chválím i stopera Filipa, který pomohl k teprve druhé naší nule v sezoně.“

Trenér František Jaroš (Velešín): „Domácí svým důrazem vyhrávali většinu osobních soubojů, tím pádem byli častěji u míče, ale do vyložených šancí se moc nedostávali. My nevyužili žádnou z několika takových pološancí. Góly jsme dostali po vlastních hrubých chybách. Domácí mají největší sílu v útoku, ale zápas jim i přes výhru herně asi nevyšel úplně podle představ. V mých očích je ale Křemže největším favoritem na postup.“

Autor: Karel Vosika