I. B třída – 18. kolo: Sokol Křemže – Spartak Kaplice B 4:0 (3:0)

V zajímavém útočně laděném utkání Křemežští splnili roli favorita, připsali si už třináctou výhru v ročníku a upevnili si druhé místo tabulky. Kapličtí si pohoršili o jedno místo, a to na průběžně jedenáctou příčku.

Hotovo do půle

Domácí šli před sto padesáti diváky do vedení už v 5. minutě, kdy Čondl zahrával trestný kop a dezorientovaný kaplický obránce Maček lehce přistrčený zkušeným Edelmanem zamířil hlavou přesně do šibenice vlastní branky – 1:0. Poté však byli aktivnější hosté, kteří mohli kontrovat v 10. minutě. To Kubata ideálně uvolnil rozběhnutého Koubu, který zleva prošel do vápna, ale jeho přízemní střelu Linha nohou vyrazil.

Za další tři minuty zahrával Kubata zprava trestný kop, přetaženým centrem našel Kapce, ale ten ranou z první rozvlnil jen boční síť domácí branky. Ve 23. minutě zahrozili i domácí ze standardky, když Chromý našel Hajného, jehož hlavičku však ze šibenice vyškrábl brankář Průcha na roh. Za další dvě minuty se už domácí radovali, když šli do přečíslení, Brabec rozehrál do strany Chromému, který si všiml, že kaplický brankář je daleko vyběhnutý, a povedeným lobem jej přehodil – 2:0.

Ve 35. minutě pak domácí přidali uklidňující třetí branku. Fleischmann našel vlevo rozběhnutého Hajného, který se zbavil obránce a z vápna tvrdou střelou k tyči upravil na poločasových 3:0.

Po obrátce se dlouho nic mimořádného nedělo, ale závěr byl velmi rušný. Nejprve v 65. minutě přidali domácí čtvrtý gól, když si na vápně Edelman pohrál s dvěma obránci a Průchu pokořil nefalšovanými „jesličkami“ – 4:0. Kapličtí, kteří měli po obrátce míč častěji na kopačkách, sympaticky bojovali, ale nebylo jim tentokrát přáno.

Přímý kop kapitána Kubaty olízl tyč Linhovy branky. A domácího gólman ještě v úplném závěru po nevídaném závaru vyškrábl na břevno dorážku Wögebauera. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně po centru Hajného a bombě K. Rolníka bez přípravy, ale diváky vyvolávaná pětka se už neurodila. Vzhledem k obrazu hry i počtu šancí je však i čtyřbranková prohra pro hosty z Kaplice trochu krutá.

Hlasy z lavičky

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „Šli jsme do zápasu s cílem potvrdit výhru z Vyššího Brodu, což se nám povedlo. Kapličtí přijeli s mladým týmem, který se snažil hrát fotbal. To nám vyhovovalo. Rychle jsme šli do vedení, pak soupeř neproměnil své šance a my do půle přidali dva krásné góly z vypracovaných akcí. Tím bylo prakticky rozhodnuto.

Po přestávce jsme dali příležitost i klukům z lavičky. Za přístup k utkání chválím celý manšaft. Hosté i přes vysokou prohru nezanechali špatný dojem, herně mezi oběma rozdíl čtyř gólů nebyl, my jsme ovšem prokázali daleko větší zkušenost. Teď máme před sebou další dvě pro nás ještě prestižnější derby, a to v Českém Krumlově a doma s Novou Vsí, ve kterých chceme potvrdit jarní formu.“

Trenér Pavel Koclíř (Kaplice B): „Moje hodnocení bude jednoduché. Křemže nám dala velké školení z produktivity. Jak se soupeř dostal do koncovky, tak prakticky z každé větší šance skóroval. Náš herní projev nebyl vyloženě špatný, ale v zakončení jsme byli tragičtí. Šance tam byly, bohužel zcela bez vyjádření.

Věřím, že příště proti Dolnímu Dvořišti to bude daleko lepší, i když se náš příští soupeř chytil vysokou výhrou nad Vyšším Brodem. Potřebovali bychom bodovat, nejlépe vyhrát!“

Jak nastoupili

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Novotný, Brabec – L. Rolník (83. Troup), Fleischmann, Chromý, Hajný – K. Rolník (87. Stráský), Edelman (67. Novák).

Sestava Kaplice B: Průcha – Studený, Doubrava, Maček (29. Wögebauer), Mrázik, Kubata, Micák, Preusler (70. Krenauer), F. Kouba, Fiala, Kapec.

V příštím kole čeká Křemežské šlágr v podobě sobotního vystoupení na půdě béčka českokrumlovského Slavoje, kde se utkají dva na jaře neporažené týmy.