Křemže - Dačice 0:5 (0:2)

Křemežští při tom začali velmi dobře a už v první desetiminutovce měli dvě obrovské šance. Nejprve se kolem obránce ve vápně obtočil Edelman, ale křížnou střelou těsně minul dačickou branku. V 10. minutě se po pasu Fleischmanna tváří v tvář brankáři Ferdanovi ocitl opět Edelman, ale nastřelil jen tělo vybíhajícího gólmana. Jak se proměňují šance, to ukázali domácím hosté při své první vážnější akci ve 12. minutě, kdy se po zaváhání Stráského na vápně uvolnil Miroslav Mikšíček a nechytatelnou střelou vymetl pravou šibenici Linhovy branky – 0:1.

Po čtvrthodině měl vyrovnání na noze Koch, který šel po pěkné akci sám na branku, zakončil ovšem těsně vedle. V otevřeně vedené partii se pak na druhé straně blýskl Linha, který po půlhodině kryl velkou šanci Tomana. Do kabin přesto odcházeli fotbalovější hosté s dvoubrankovým náskokem. V závěru půle zahrávali hosté sérii rohů a po jednom z nich neobsazený Mikšíček zblízka brankou do šatny upravil na poločasových 0:2.

I začátek druhého dějství patřil domácím, kteří však pokračovali ve festivalu zahozených tutovek. Ve 49. minutě šel po pasu Nováka mladšího sám na branku znovu Koch, ale jeho lob skončil vedle. O dvě minuty později byl sám před brankou hostů tentokrát Edelman, který pálil vysoko nad. Domácí hráli nadále hodně otevřeně a hostům se nabízely možnosti k brejkům. V 64. minutě se Dačičtí řítili do přečíslení, rodící se vyloženou šanci zastavil Novák starší jen za cenu faulu – a domácí hráli o deseti.

Nabídnutou přesilovku pak hosté beze zbytku využili. V 76. minutě zvýšil Celý tečovanou ranou na 0:3, o minutku později akci na jeden dotek zakončil Jindra a v 86. minutě po vyšachování křemežské defenzívy podtrhl debakl domácích Toman – 0:5. A Křemežským nebyl přán ani čestný úspěch, když hlavičku Hajného z malého vápna vyškrábl Ferdan na roh a na hostujícím brankáři si při sólu vylámal zuby i Chromý.

V útočně laděném utkání tak dostali Křemežští dokonalou lekci, což potvrzují i slova trenéra poražených Jiřího Reitingera: „Jít v zápase šestkrát sami na branku a nedat ani gól, to je hodně špatná vizitka. A vymlouvat se nemůžeme ani na absence zraněných hráčů, které nás v poslední době pronásledují.“

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Novák st., Procházka, Stráský (46. Hajný) – Fleischmann (57. Bušta), Koch, Novák ml., Novotný – Chromý, Edelman.

Křemže zůstala s jedenácti body v tabulce desátá, ale celky ze spodku se nebezpečně přibližují. V předposledním kole hraje nováček na půdě desetibodových Hrdějovic, které způsobily senzaci kola třígólovou výhrou na trávníku první Dobré Vody.