Nová Bystřice - Křemže 1:0 (1:0)

Důležitost historické premiéry byla od začátku znát na obou soupeřích. Hrálo se opatrně převážně ve středu hřiště a oba brankáři dlouho neměli žádnou práci. Jako první se osmělili domácí, ale dvěma pokusům rychlého Feytla scházela přesnost.

Po půlhodině ale už udeřilo – a domácí se radovali. Na levé straně chyboval Brabec, následoval křížný centr za křemežskou obranu a nepokrytý Havel podél vybíhajícího Linhy otevřel skóre – 1:0.

Křemežští kromě dalekonosné střely Nováka, kterou Plachý kryl, branku soupeře prakticky neohrozili, a tak se do kabin šlo za nejtěsnějšího náskoku domácí Jiskry.

Druhý poločas byl na fotbalové momenty o poznání zajímavější. Už po pěti minutách novic v křemežských barvách Bušta přesným centrem oslovil Edelmana, ten ale z voleje minul.

V 55. minutě pak měli šanci z kategorie vyložených domácí, když Linhu na vápně přehodil Feytl, ale hlavou pak poslal míč do tyče.

Po hodině hry se pak iniciativa přestěhovala na kopačky Křemežských, ale dlouho bez vyložené příležitosti. Do útoku se posunul i stoper Filip, ale ani to nepomohlo.

Hektická byla až poslední pětiminutovka. Nejprve zprava prudce centroval hostující kapitán Čondl, ale nabíhající Edelman ani za ním stojící Hajný nedokázali z malého vápna dopravit balon do sítě. Téměř vzápětí pak postupoval na Linhu zcela osamocený Havel, ale křemežský gólman jej skvěle vychytal.

Když se potom v úplném závěru neujalo ani několik standardek hostů, tak se z výhry při premiéře v I. A radovali Bystřičtí.

„Soupeř vyhrál zcela zaslouženě a naše prohra mohla být ještě daleko vyšší. V premiéře jsme prostě podlehli nervozitě,“ lakonicky konstatoval křemežský kouč Jiří Reitinger.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Koch, Brabec – Bušta (53. Fleischmann – 79. Troup), V. Novák ml., Chromý, Hrubý (75. Procházka) – Edelman, Hajný.

V domácí premiéře Křemežští v sobotu přivítají Dříteň, která v prvním kole rovněž nezabodovala (0:1 doma s Dobrou Vodou).