Oblastní I. B třída – předehrávka 14. kola: Sokol Křemže – FK Slavoj Český Krumlov B 3:1 (2:0)

Šlágrem derby soubojů předehrávky jarního kola byl duel prvního a v polovině sezony neporaženého křemežského Sokola s průběžně čtvrtým béčkem českokrumlovského Slavoje.

Raketový úvod

Hosté z okresního města přijeli na trávník lídra v kvalitním složení a měli za cíl oplatit soupeři prohru z vlastního hřiště, kdy slavojáci na úvod sezony doma padli vysoko 1:4. Veškeré plány zelenobílých však vzaly za své už v první desetiminutovce. Již po čtyřech minutách si křížný pas Brabce zpracoval Kamil Rolník, přehnal se kolem Žilenka zprava do vápna a prakticky z nulového úhlu střelou o tyč překvapil brankáře Sarvaše – 1:0.

Od 8. minuty pak měli domácí k dobru dvoubrankový náskok. To se ve vápně přes Pilse uvolňoval znovu K. Rolník, byl sražen a z nařízené penalty dal Chromý s přehledem na 2:0. Po bleskovém úvodu se pak hra přece jen uklidnila, postupně začali přebírat iniciativu hosté, ale do žádné šance se nedostali. Za zmínku stojí snad jen hlavička Baboučka po rohu, která ale putovala mimo tyče.

Křemežští pak kontrolovali hru i po obrátce a z brejků se pokoušeli přidat další branky. V 51. minutě ještě lob Edelmana přeletěl Sarvašovu branku, ale o minutu později se už domácí kanonýr nemýlil. Po akci Nováka mladšího proletěl centr K. Rolníka přes chybujícího Wagnera až k Edelmanovi, a ten zblízka svým jubilejním desátým gólem v sezoně zvýšil na 3:0.

Hosté se čestného úspěchu dočkali až v 77. minutě, kdy domácí stoper Filip obranným skluzem poslal ve vápně k zemi střídajícího Cieslara a krumlovský kapitán Třeštík z druhé přísné penalty utkání korigoval na výsledných 3:1. Se stavem pak už nepohnula ani povedená střela agilní zahraniční akvizice v krumlovském dresu, Luigiho Kolaje, kterou Linha bravurně kryl. Křemežští tak mohli po vítězném utkání slavit podzim bez prohry a přezimování na prvním místě tabulky A skupiny oblastní I. B třídy.

Hodnocení trenérů

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „Zápas se mi svojí úrovní líbil, hrál se oboustranně dobrý fotbal. Bylo vidět, že hosté přijeli s kvalitním týmem. Byl to asi nejlepší soupeř, jaký u nás na podzim hrál. Hosté sice měli míč více v držení, ale v náš prospěch rozhodla vyšší kvalita v útočné fázi. Ve výborné formě hrál Kamil Rolník, který drze vstřelil důležitý první gól, vybojoval penaltu a ve druhé půli se podílel i na třetí brance. Po rychle získaném dvoubrankovém vedení nás sice soupeř v poli přehrával, ale do šance jsme ho prakticky nepustili. Pochválit chci celý tým, všichni zápas odmakali a cennou výhru vydřeli. A zmínit chci ještě mladého Nováka, který prakticky proti „svým“ odehrál nejlepší utkání v našem dresu a pomohl nám k historickému výsledku bez prohry po podzimu.“

Trenér Jan Petřík (Český Krumlov): „Vůbec jsme nechytili začátek, kdy se domácí rychle dostali do dvoubrankového vedení. Utkání se nám celkově příliš nepovedlo, výkon nebyl vůbec dobrý. Dobře se uvedl pouze nový hráč Luigi Kolaj.“

V derby nastoupili

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Filip, Procházka, Brabec – Fleischmann (73. Novotný), V. Novák ml., Hajný (87. Troup) – Chromý, Edelman, K. Rolník.

Sestava béčka Českého Krumlova: Sarvaš – Štich, Wagner, Třeštík, Pils – Žilenko (75. K. Zatloukal), Kolaj, Lippl, Poláček – Babouček (88. Hawelka), Podskalský (61. Cieslar).