V zápase týmů, které v předchozím kole I. A třídy utrpěly vysoké prohry o šest branek, si Křemežští udrželi stoprocentní domácí bilanci.

Křemže - Zliv 5:1 (2:0)

Aktivněji sice začali hosté, ale bez větší šance. První větší příležitost měli domácí, když po rohu ze závaru dvakrát zakončoval Koch, ale houštinu těl před brankou nepropálil. Na druhé straně po chybě Linhy mohl v 15. minutě otevřít skóre Hezoučký, ale odkrytou branku těsně minul. Domácí kontrovali pokusem Nováka, ale Remta vyškrábl míč ze šibenice na roh.

Skóre se měnilo až ve 32. minutě, kdy domácí předvedli fotbalovou parádu. Novák poslal míč do uličky rozběhnutému Edelmanovi, který předložil balón do vápna Hajnému, jenž do odkryté zlivské svatyně pohodlně zavěsil – 1:0.

V poslední minutě půle pak už viditelně aktivnější domácí přidali důležitou druhou branku do šatny. V šestnáctce míč vybojoval Opekar, vrátil na vápno Novákovi, který bombou po zemi nedal Remtovi šanci – 2:0.

Čtyři minuty po změně stran to pak bylo o tři. Křemežský kapitán Čondl našel Edelmana, ten si ve vápně vychutnal obránce a z jeho přihrávky zblízka doklepával do sítě Šimon Opekar na 3:0.

O chvíli později šel sám na branku Novák, ale na Remtu nevyzrál. Po hodině hry pak hostům svitla jiskérka naděje, když po trestném kopu D. Nováka vyboxoval Linha míč do zad stopera Procházky, od kterého se balón odrazil do sítě na 3:1 (pozn. – vlastní branka byla připsána bavorovickému zadákovi ve zlivských službách).

Křemežští však veškeré naděje hostů zase rychle utnuli. Už o tři minuty později zahrával Novák roh a Hajný krásnou hlavičkou do šibenice vrátil domácím tříbrankové vedení – 4:1.

V 71. minutě potom měl Hajný na noze hattrick, když šel ve dvojici s Edelmanem sám na branku, ale zakončil těsně mimo. Za chybující zlivskou obranou se pak dvakrát do gólové pozice dostal i Bušta, ale ani jednou nemířil přesně. Definitivní podobu vysoké výhře nováčka tak dala až 81. minuta, kdy po pěkné individuální akci poslal míč sice nepříliš tvrdě, ale o to přesněji, k tyči agilní Chromý – 5:1.

Sestava Křemže: Linha – Čondl, Koch, Procházka, Brabec – Hajný (77. Troup), V. Novák ml., Chromý, Bušta – Š. Opekar (68. Novotný), Edelman.

Křemežští mají po čtyřech kolech na kontě 6 bodů za dvě domácí výhry a ve společnosti dalších tří stejně úspěšných týmů jim aktuálně patří devátá příčka tabulky.