I. B třída – 17. kolo: FK Dynamo V. Brod – Sokol Křemže 1:3 (0:0)

Lekce produktivity

Od začátku se hrálo v poměrně vysokém tempu, veškeré snažení obou týmů však většinou končilo daleko před pokutovým územím. Až ve 37. minutě měl asi největší šanci domácích Dibďák, který se ocitl zcela sám ve vápně, z pěti metrů však odkrytou Linhovu branku přestřelil.

I druhá půle se nesla ve vyrovnaném duchu. Ve 49. minutě se mohli radovat hosté, když Edelman přihrál mezi obránci na nabíhajícího K. Rolníka, který obešel vybíhajícího Rapčana, střelu z úhlu ale vytěsnil mimo tyče Pomije. Za minutku se už skóre měnilo, poprvé a naposled v utkání se radovali hráči domácího Dynama. Ve zmatku po rohu Marka se nejlépe zorientoval L. Rapčan a z malého vápna poslal domácí do vedení – 1:0.

Radost ale Dynamu vydržela jen do 62. minuty, kdy křemežský Edelman obešel Vančuru, vnikl do vápna mezi dva stopery a byl sražen. Následně nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hajný – 1:1. Znovu mohl domácím vrátit vedení o tři minutky později smolař Dibďák, který se na vápně zbavil obránce, ale následně orazítkoval pouze břevno.

A v 68. minutě se zavlnila síť domácí svatyně. Novotný nahrávkou do ulice uvolnil rozběhnutého Kamila Rolníka, který kolem vybíhajícího gólmana poslal hosty do vedení – 1:2. Obrat pak byl dokonán v 74. minutě pěknou akcí hostů z křídla, když přízemní centr Hajného umístil do branky znovu Kamil Rolník – 1:3.

Křemežští se výhrou na půdě neoblíbeného soupeře vrátili na druhé místo, Vyšebrodští si první jarní prohrou pohoršili o jednu příčku, když jsou nyní sedmí.

Sestavy – Vyšší Brod: D. Rapčan – Vančura, Pomije, F. Fatura, Syrovátka (82. Bartoň) – Krauskopf, L. Rapčan, Marek, Dibďák – Kročák, J. Filip.

Křemže: Linha – Brabec, G. Filip, Procházka, Stráský – L. Rolník, Novotný, Fleischmann, Hajný – Edelman (89. Schober), K. Rolník (85. Novák).

Ohlasy z lavičky

Trenér Jaroslav Jirkal (V. Brod): „V derby se hrál oboustranně tvrdý rychlý fotbal velmi dobré úrovně. Rozhodovalo naše neproměňování šancí, kterých jsme měli dost na to, abychom domácí zápas zvládli. Hosté ale byli v koncovce daleko produktivnější a prakticky z každé své větší šance dokázali skórovat. Utkání se zlomilo za vyrovnaného stavu 1:1, kdy jsme nastřelili břevno a vzápětí soupeř odskočil.“

Trenér Jiří Reitinger (Křemže): „Do Vyššího Brodu jsme jeli s taktikou neinkasovat, hráli jsme ze zajištěné obrany a v první půli ubránili očekávaný nápor domácích. Soupeř měl do přestávky jednu vyloženou šanci, my se do žádné gólovky nedostali.

Ve druhém poločase jsme hráli po větru se snahou o útočnější pojetí. Hned v úvodu nedal Kamil Rolník tutovku a z protiútoku jsme inkasovali. Dál jsme ale hráli útočně, vytvořili si víc šancí a povedlo se nám výsledek po zásluze otočit. Za předvedený výkon musím pochválit celý manšaft, který splnil všechno, co jsme si před zápasem řekli.

V důležitých momentech mužstvo podržel brankář Linha, dobře fungovala obrana, kde výborný zápas hrál Brabec, v záloze Lukáš Rolník eliminoval nejnebezpečnějšího domácího hráče Dibďáka a směrem dopředu byl znovu výborný Hajný. Jsem rád, že dřívější prokletí neúspěšných výsledků s Vyšším Brodem jsme dokázali zlomit i na jeho hřišti.“