I. B třída (sk. A) – 1. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – Sokol Křemže 1:4 (0:3)

Hotovo do půle

Očekávaná bitva ovšem skončila až překvapivě jasným výsledkem ve prospěch hostů. Ti po opatrném úvodu totiž zasadili Slavoji dokonalé K. O. během krátké chvíle. Běžela 10. minuta, když Brabec po pravém křídle vysunul Edelmana, ten přízemním centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Kamila Rolníka, který zblízka poslal hosty do vedení – 0:1.

A za další tři minuty bylo hostům ještě veseleji, když z dobrých 35 metrů napřáhl ke střele Brabec a málo vídanou bombou do šibenice nedal Kothánkovi v domácí brance šanci – 0:2. Z tohoto šoku se slavojáci dlouho nemohli probrat a poprvé vážněji zahrozili až po půlhodině hry. Nejprve z dobré pozice z voleje pálil Zimek, ale vysoko přestřelil.

Ve 31. minutě se opět Zimek prodral až před Linhu, hostujícího gólmana dokázal z úhlu prostřelit, ale míč směřující do branky vykopl z čáry vracející se L. Rolník. A krátce před půlí bylo definitivně jasno, když hosté ve 44. minutě dali z brejku branku do šatny. Domácí chybovali při autovém vhazování, které od praporku nesmyslně prováděl Kothánek, následně váhajícího Třeštíka obral o míč K. Rolník, ve vápně našel zcela volného Hajného, jenž s přehledem dal na poločasových 0:3.

Ve druhé půli pak byl dlouho k vidění stále stejný obrázek. Domácí se tlačili do útoku, ale přes pozorně pracující křemežskou obranu se do šancí nedostávali. Až po hodině hry měl korekci výsledku na hlavě Špát, ale jeho dorážku z bezprostřední blízkosti Linha reflexivně nohou vykopl. Poslední změny stavu tak přišly až v závěrečné pětiminutovce.

Nejprve v 87. minutě chybnou rozehrávku hostujícího Hajného vystihl zkušený Haláček a vydařeným lobem ze 30 metrů přehodil daleko stojícího Linhu na 1:3. Jenomže hned po rozehrání Hajný napravil své předchozí zaváhání, utekl po levé straně, naservíroval balon nabíhajícímu Edelmanovi, který pohodlně do odkryté branky pečetil zaslouženou výhru hostů – 1:4.

Řekli po derby

Jan Petřík (Český Krumlov B): „První zápas se nám nepovedl. Křemže dala z každé své šance branku. Naopak, naše příležitosti Zimka nebo Špáta v brance neskončily. Start do sezony je to špatný, musíme se ponaučit z chyb, dát se po debaklu dohromady a v Nové Vsi podat lepší výkon.“

Jiří Reitinger (Křemže): „Sezonu jsme začali na jedničku a musím přiznat, že jsem to nečekal. Před zápasem bych bral i bod, protože Krumlov bude patřit k favoritům. V zápase ale vyhrála zkušenost nad mládím. Vše se odvíjelo od prvních dvou slepených branek, po kterých jsme se zatáhli do obrany a čekali na šance z brejků. Soupeři jsme dali lekci z efektivity, prakticky z každé příležitosti dali gól. Chválím celý tým. Výborný byl jistý Linha v brance, skvěle hrála obrana dirigovaná Filipem.“

Jak nastoupili

Sestavy – Český Krumlov B: Kothánek – V. Žilavý, Wagner (46. Poláček), Třeštík, Pils – Špát, Kroupa, Haláček, Zimek (60. Žilenko) – Babouček, Lippl (70. Podskalský).

Křemže: Linha – Brabec, Filip, Procházka, Čondl – L. Rolník (58. Fleischmann), Novotný, Chromý, Hajný (89. Novák) – K. Rolník (83. Matějka), Edelman.