Do jarního startu oblastních i okresních fotbalových soutěží zbývá už jen několik dnů, a tak byl fotbalový víkend doslova nabitý přípravnými zápasy.

Český Krumlov B – Kájov 1:2 (0:0)

Domácí účastník I. B třídy přivítal přední tým okresního přeboru z Kájova, v jehož dresu nastoupili poprvé útočník David Čábela a dorostenec Petr Doubek, kteří ještě na podzim hájili právě barvy krumlovského béčka.

V prvním poločase moc šancí k vidění nebylo. Z dálky pálil nebezpečně jen Lippl, ale bezbrankovým stavem nepohnul. Ve druhé půli se na polovině uvolnil Čábela, poslal do sóla Schönkypla, který v 58. minutě prostřelil Fleischmanna na 0:1. Tentýž zkušený kájovský matador se dostal ještě do jedné velké šance, ale namířil mimo tyče.

V 68. minutě však na přesný pas Švába naběhl střídající Jány, obešel i Fleischmanna a zvýšil vedení hostů na 2:0. Slavojákům se podařilo už jen korigovat. Osm minut před koncem utkání si totiž centr Tancera srazili kájovští obránci do vlastní sítě na výsledných 1:2.

Sestavy – Český Krumlov B: Kothánek – V. Žilavý, Čermák, Štich, Petřík – Lukeš, Kroupa, Lippl, Tancer – Cieslar, Černý, střídali: Fleischmann, Hawelka, Čomor.

Kájov: Galko – Čer, Němec, Žahour, Žilavý st. – Sršeň, M. Schönkypl, Šváb, Doubek – Čábela, Didkivský, střídal: Jány.

V sobotu se českokrumlovské béčko od 16 hodin utká v generálce s Větřním.

Velešín – Trhové Sviny 3:8 (0:4)

Branky Velešína: Hynšt, Jirský, Kudláček.

Partie dvou účastníků různých skupin I. B skončila na krumlovské umělce debaklem zástupce našeho regionu.

„Výsledek je odrazem celé naší nepovedené přípravy. Když se více než dva měsíce pořádně nesejdete, tak se to musí někde projevit. Není prostě natrénováno,“ hořce říká velešínský trenér Milan Frnka.

Sestava Velešína: Ottenschläger – Opekar, Šváb, Falc, M. Kysela – Mistoler, Crkva, Had, Jirský – Kudláček, Hynšt, střídal: Oberfalzer.

Vyšší Brod – Lišov 4:3 (2:0)

Branky Vyšší Brodu: Marek 2, Krauskopf, Pomije. Vyšebrodský okresní zástupce I. B třídy si na českokrumlovské umělce po přestřelce připsal cenný skalp účastníka vyšší soutěže, oblastní I. A třídy.

Zlatá Koruna – Nové Hrady 2:1 (0:1)

Zlatokorunští si k další přípravě pozvali na krumlovskou umělku tradičního bývalého soka z I. B, nyní se ovšem hrál duel zástupců sousedních okresních přeborů.

Hosté po jediné přímé střele na branku v půli vedli, ale náš tým herní převahu po obrátce zúročil v otočení výsledku, když se dvakrát prosadil agilní Steinocher.

Horní Stropnice – Dolní Dvořiště 2:5 (0:1)

Branky Dolního Dvořiště: Josef Ševčík 3, Bóga z penalty, Svoboda.

Dolnovořištští v závěru minulého týdne absolvovali čtyřdenní soustředění na stropnické půdě, v jehož závěru sehráli vydařenou přípravu s tamním účastníkem jiné skupiny I. B třídy.

„Byla to povedená tečka za vydařeným soustředěním. Jedinou stinnou stránkou je, že z kádru nám tady z různých důvodů chybělo pět hráčů,“ řekl nám trenér František Hájek.