Zastavení nad víkendovou nabídkou dalších kol republikových, oblastních a okresních fotbalových soutěží.

Česká divize

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje si v nové sezoně odškrtli dva zápasy na vlastním trávníku. Výhodu domácího prostředí však příliš nevyužili a po prohře s pražskou Admirou (2:4) a minulé remíze s celkem Rokycan (1:1) mají na kontě pouze bod.

V průběžné tabulce jsou zelenobílí třináctí a v sobotu zamíří na trávník stejně bodově „úspěšného" navíc zcela neznámého soupeře dvanáctého Nového Strašecí. „O tomto týmu víme jen jeho dosavadní výsledky, jinak je to pro nás velká neznámá," předesílá před cestou na Rakovnicko krumlovský kormidelník Jiří Svoboda a vzápětí jedním dechem pokračuje: „Doufám, že nebude už takové horko jako minulý týden, protože takové teploty fotbalu moc nesvědčí. Jedeme poprvé ven a tam by to mohlo být z herního pohledu pro nás lepší, pokusíme se tam něco vydolovat," přeje si kouč Svoboda.

Trenérovi Slavoje ovšem bude stále chybět zraněný syn Martin a kouč uvažuje i o další změně v sestavě: „Kluk ještě nezačal, stále rehabilituje a vypadá to minimálně na dalších čtrnáct dní. Ostatní hráči by naštěstí měli být v pořádku. Teplotu měl Weinhard a dva dny v týdnu pauzíroval i Klivanda, ale oba by měli být v sobotu připraveni naskočit od začátku. Sestava by si tedy měla pomalu sedat. Minule zahráli kluci dobře a není důvod něco výrazně měnit. Přesto udělám v základu jednu změnu. Předpokládáme výškovou převahu soupeře, a tak posílím sestavu někým vyšším. Je třeba pohlídat to ve vzduchu při prý nebezpečných standardkách soupeře a pokusit se skórovat z brejků," nabízí Jiří Svoboda recept na kýžený bodový zisk.

I. A třída

Z trojlístku našich okresních zástupců v B skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže I. A třídy se domácímu publiku představí pouze fotbalisté FK Nová Ves/Brloh. Ty ovšem v neděli čeká očekávaný magnet druhého dějství, v němž doma změří síly s favoritem skupiny z Bavorovic. Nová Ves v premiéře uhrála cennou bezbrankovou remízu v Hrdějovicích, zatímco její nedělní soupeř potvrdil vysoké ambice pro tuto sezonu a doma si hladce poradil s Dobrou Vodou (3:1). Nedělní šlágr bude mít výkop v 17 hodin.

Na hřiště soupeřů v sobotu míří zbývající naše dvojice.

Nováček z Velešína bude už od 10.15 dopoledne napravovat pošramocenou reputaci za úvodní domácí debakl se Slávií Č. Budějovice (1:5) na trávníku dalšího soupeře z krajské metropole českobudějovické Lokomotivy.

Fotbalisty kaplického Spartaku, kteří nastoupili cestu za návratem do KP domácí výhrou nad nováčkem z Vimperku (2:0), čeká v sobotu v podvečer výjezd na horkou půdu silné Dobré Vody.

I. B třída

Ve druhém dějství nové sezony nejnižší oblastní soutěže I. B třídy nenajdeme v programu obou skupin ani jedno okresní derby, zajímavých domácích duelů našich týmů je tam ovšem několik.

Ve skupině A mají v sobotu před sebou domácí premiéru fotbalisté Křemže, kteří budou po prohře z půdy krumlovského béčka usilovat o první body v partii s Ledenicemi. Béčko Kaplice v neděli přivítá na svém pažitu neznámého protivníka ze Suchdola. Ven jedou v sobotu českokrumlovské béčko (do Klikova) a Větřní (do Borovan).

V béčku jsou nyní na pořadu tři domácí vystoupení našich týmů. Na výhru v derby z Loučovic bude v sobotu navazovat vyšebrodské Dynamo v utkání se Lhenicemi. Potvrzovat remízu z minula bude Horní Planá v utkání s Husincem. Frymburk pak bude chtít odčinit debakl z Chelčic v sobotním zápase s dalším neznámým soupeřem ze Stach. Loučovický nováček bude pokračovat v těžkém začátku v neděli na hřišti Vlachova Březí.

Start v okrese

Do nové sezony 2012/13 se o tomto víkendu rozjíždí i kolotoč okresních soutěží.

Dvojnásobný úřadující přeborník z Kájova nastoupí cestu za zlatým hattrickem v sobotu ve Světlíku. Další spolufavorité z Dolního Dvořiště a Malont hrají doma (s béčkem Frymburku resp. Černou). Exúčastník I. B z Chvalšin zahajuje v sobotu na půdě černého koně z Přídolí.