Velešínští pod jeho taktovkou vybojovali v podzimní tabulce áčkové skupiny oblastní I.B třídy solidní páté místo.

„S umístěním i ziskem šestadvaceti bodů spokojenost není, protože naše představa byla trochu jiná. Chtěli jsme být v úplné špičce a s co nejmenším odstupem od prvního místa, což se nám nepovedlo," říká velešínský kouč a pouští se do podrobnějšího rozboru podzimní části v podání jeho svěřenců: „Před začátkem nové sezony bylo naším prvním úkolem dát mužstvo dohromady po psychické stránce po předchozím sestupu. Navíc jsme se museli vyrovnávat s odchodem několika dřívějších opor, když do Rakouska zamířil Kollár, Zdeněk Šafránek odešel do Trhových Svinů a jeho bratr Jiří na čas skončil z rodinných důvodů. Povedlo se nám ovšem mužstvo dobře doplnit, když na hostování z Krumlova přišel zkušený Fišer a z Roudného se vrátil střelec Petr. Poměrně se nám povedl i začátek, a to až na remízu v Sedlci, kde jsme ztratili výhru až v úplném závěru a ještě přišli o vyloučeného Fišera. Z této části sezony si naopak cením výhry nad silnými Nemanicemi. Pak ale přišel domácí zápas s Dřítní, kdy jsme dvakrát vedli, ale nedotáhli to do úspěšného konce a nakonec prohráli. To byl ten klíčový moment, který se odrazil na herní pohodě týmu. Prohráli jsme potom doma i zápas s Trhovými Sviny, kdy jsme, mohu říci, byli lepší a měli víc šancí. Nejhorší to potom bylo ve Frymburku, kde jsme dostali bůra. Naštěstí jsme ale zvládli zápasy s papírově slabšími soupeři a posunuli se zase do popředí, i když herní pohoda tam už v závěru podzimu nebyla," ví kouč.

Dojde v kádru velešínského FC před jarními odvetami ke změnám?

„Tým by měl zůstat prakticky stejný. Nikdo zatím neavizoval touhu odejít a u hráčů, kteří jsou tady na hostování, budeme usilovat o jeho prodloužení," říká Stanislav Kysela a k probíhající zimní přípravě týmu doplňuje: „Začali jsme už desátého ledna a trénujeme třikrát v týdnu, z toho dvakrát venku a o víkendu v hale. Koncem ledna jedeme na čtyřdenní soustředění do Hrdoňova. V plánu pak máme sehrání přibližně pěti přípravných zápasů. Prvním z nich bude čtrnáctého února utkání s rakouským soupeřem na krumlovské umělce. Domluveni jsme už i s týmem I.A třídy z Borovan a další soupeři jsou v jednání."

A s jakým cílem půjde Velešín do jarních odvet?

„Nebýt jmenovaných zbytečných ztrát, tak jsme měli o pět šest bodů víc a byli úplně nahoře. Naším plánem pro jaro tedy bude dotáhnout se na čelo tabulky a hrát špic až do konce," s jasným vzkazem soupeřům uzavírá velešínský trenér Stanislav Kysela.