„Spokojenost je, ale osobně si myslím, že jsme na podzim měli ještě na víc," předesílá kaplický kormidelník Petr Lesňák a jedním dechem pokračuje v rozboru podzimní části sezony v podání fotbalistů Spartaku: „Nevyšly nám hlavně zápasy v Trhových Svinech a v Bavorovicích. Prohráli jsme i domácí zápas s Lokotkou, ale ten můžu těžko hodnotit, protože jsme byli se synem na dovolené. Ty první dva byly nejhorší naše podzimní zápasy. A naopak za nejlepší hodnotím dohrávku doma s Hrdějovicemi, kdy se hrálo o to třetí místo. V posledním utkání podzimu jsme předváděli opravdu výborný fotbal, navíc proti kvalitnímu soupeři. Vysoko jsme sice vyhráli i několik dalších utkání, ale to bylo proti soupeřům, kteří nebyli tak silní jako Hrdějovice, které nejsou v popředí náhodou."

A kde trenér vidí hlavní body úspěšného podzimního tažení Spartaku?

„Samozřejmě jsme hodně stavěli na útoku, kde jsme momentálně hodně silní. Nejvíc gólů dal syn Jakub, z jehož rychlostních dispozic pak hodně těžil i Janura. Ten odehrál vůbec nejlepší období v Kaplici, jeho třináct gólů je výborná vizitka. Naopak, v obraně jsme mívali okénka, dostávali někdy laciné góly, ale tou útočnou silou jsme soupeře, kromě už zmíněných Trhových Svinů a Bavorovic, dokázali přestřílet," vypočítává trenér Lesňák.

Budou Kapličtí na jaře atakovat postup?

„Hodně bude záležet na tom, zda Bavorovice zůstanou v takové síle i na jaře. Pokud ano, tak budou těžko k poražení. Čtyrák a Hrdějovice o postup hrát nebudou. A pak je otázkou, jestli zůstaneme kompletní i my. Jestliže udržíme stávající tým a případně se povede doplnění na postu gólmana, tak si myslím, že budeme schopní podzim zopakovat a ještě nějaké bodíky přidat navíc," odhodlaně říká kaplický trenér.

A co spartakovce čeká v zimní přestávce?

„Nejsem zastáncem dlouhodobých zimních turnajů, takže žádný tentokrát hrát nebudeme. Chceme sehrát čtyři až pět přípravných zápasů s kvalitními soupeři, aby pak byla větší chuť do fotbalu. Pro stmelení kolektivu je v plánu tří až čtyřdenní soustředění v rámci okresu," uzavírá kaplický kormidelník Petr Lesňák.