„Loni jsme byli po podzimu třetí s šestibodovou ztrátou, teď jsme sice první, ale těch šest bodů jsme obrazně řečeno zase ztratili," předesílá kouč a hned své tvrzení objasňuje: „Zbytečně jsme přišli o body při venkovních remízách na Slávii, ve Velešíně a hlavně v Netolicích. Zejména tam jsme měli plno tutovek a měli vyhrát, bohužel se to nepovedlo. Mít z těchto zápasů ještě o pár bodů víc, byli jsme první s náskokem. Ale i tak panuje s podzimem spokojenost. Skvělé to bylo doma, kde jsme všech sedm zápasů vyhráli. To mě těší, protože hlavně proto se fotbal hraje, aby lidi přišli, bavili se hrou a my je potěšili dobrými výsledky," říká trenér Lesňák.

A jaké podzimní vystoupení si spartakovci z pohledu trenéra zaknihují jako nejpovedenější a naopak?

„Dobré to bylo hned na úvod proti Vimperku, ale vůbec nejlepší byl zápas v Trhových Svinech, a to nejenom podle výsledku. Tam jsme opravdu od začátku do konce hráli fotbal, na který se dalo dívat. A nejhorší? Paradoxně i přes výhru to bylo utkání v Borovanech, kde jsme hráli špatně, a nepovedlo se nám to ani v Hrdějovicích," vrací se zpátky první muž lavičky Spartaku a vzápětí už obrací pozornost k plánům pro zimní pauzu: „Je jasné, že potřebujeme v první řadě rozšířit kádr a zvýšit tím konkurenci v týmu. Máme stabilních jedenáct dvanáct lidí, které různě doplňujeme z béčka nebo dorostu. Chce to rozšířit, aby si nikdo nemyslel, že má místo jisté. Tím by se návazně změnil přístup k tréninku a potom k zápasu. Něco plánujeme, začínáme jednat, ale na jména je ještě brzo," neprozrazuje kouč, koho mají spartakovci v hledáčku.

První místo po podzimu vybízí k otázce, zda Kapličtí v jarních odvetách tentokrát úspěšně zaútočí na návrat do krajského přeboru…

„Se Slávií sice budeme hrát doma, ale myslím, že rozhodovat se bude venku. Jedeme do Čtyráku, do Vacova, na Lokomotivu, do Nové Vsi, kde se nám loni nedařilo, a tady všude se bude lámat chleba. Pokud se nám ovšem vyhnou problémy se zraněními, navážeme na domácí úspěšnost a přivezeme si víc bodů ze hřišť soupeřů, než na podzim, tak proč by to nemohlo klapnout?" řečnicky uzavírá Petr Lesňák.