Tradiční Memoriál Vlastimila Nejedlého se letos koná už podvanácté. Kromě domácích zlatokorunských fotbalistů se na tamním pažitu představí kombinovaný celek Čtyř Dvorů, starší dorost Slavoje Český Krumlov, obhajující loňské prvenství, a okresní přeborník z Kájova.

Výkop prvního semifinále je stanoven na půl jednou, další dvojice vzájemně poměří síly od 13.45 hodin. O třetí místo se bude hrát od čtvrt na čtyři a úspěšnější mančafty proti sobě nastoupí v půl páté. Všechny duely budou mít půlhodinové poločasy, pouze finále se hraje na dvakrát 35 minut.

Každoroční součástí programu Svatojakubské pouti v Benešově nad Černou je fotbalový Memoriál Josefa Chýleho. Během dnešního dopoledne se ještě bude hrát volejbal, od 13 hodin už ale poměří síly milovníci kulatého nesmyslu.

Úderem deváté hodiny ranní bude v Horním Dvořišti zahájen 11. ročník fotbalového turnaje v malé kopané s účastí 16 týmů. Na dvou travnatých plochách budou k vidění kromě domácích mužstva z Lipna, Kaplice, Dolního Dvořiště, Větřní, Zubčic nebo Českého Krumlova.