Fotbalové letní turnaje hrané o minulém víkendu se stopou celků z Českokrumlovska.

Bronz z Olešníku

Fotbalisté nováčka oblastní I.A třídy – Smrčiny Horní Planá – se představili na Memoriálu Miloslava Ježka v Olešníku, kde po konfrontacích s dalšími dvěma celky z druhé nejvyšší krajské soutěže obsadili bronzový stupínek.

Nejprve Hornoplánští prohráli s domácím týmem a v boji o 3. místo zdolali nejtěsnějším poměrem Dříteň.

„Příprava to byla dobrá. Hráli jsme s kvalitními soupeři, takových zápasů potřebujeme co nejvíc. I bez několika opor, kdy chyběli zraněný Kastenmajer a navíc Grmela a Frühauf, jsem předvedli celkem slušné výkony. Neměli jsme ale gólmana, a tak nám vypomohli soupeři. Vyzkoušeli jsme přicházejícího Baláže, bohužel se zranil další novic Vrba,“ řekl hornoplánský kouč Miroslav Grabec.

Výsledky Smrčiny: Olešník – H. Planá 3:0 (1:0), H. Planá – Dříteň 1:0 (0:0), branka: Ryneš.

Sestava Smrčiny: (Janků) – Gajdoš, Z. Šlak, Baláž, Kvasnička – Rada, Ryneš, Kostínek, Kordík – Vrba, Koritar, střídali: Kališ, Truhlář.

Klání starých gard

Fotbalový oddíl chvalšinského Sokola pořádal turnaj hráčů nad 35 let, na kterém se vedle domácího celku představily ještě staré gardy vyšebrodského Dynama a hornoplánské Smrčiny.

Fotbalistům sice komplikoval hru notně podmáčený terén, přesto byla ve všech zápasech (2x30 minut) k vidění celá řada pohledných fotbalových momentů v podání hráčů, kteří ještě před nedávnem patřili k pilířům sestav prvních týmů trojlístku okresních zástupců v oblastních soutěžích.

Celkovým vítězem se stali Chvalšinští, kteří nejprve přesvědčivě zdolali Vyšší Brod a v souboji o prvenství přestříleli i Horní Planou.

Chvalšiny – Vyšší Brod 4:1 (2:1)

Už v úvodu otevřel skóre střelou z vápna chvalšinský exkapitán Maxa, který i po delší pauze ukazoval, že nic nezapomněl z fotbalové abecedy. Hosté po ruce ve vápně srovnali z penalty gólem Bäumla. Sólo Lamače přes půl hřiště však znovu vrátilo vedení na domácí stranu. Po pauze se ještě zblízka trefil Vosika a výhru pečetil po rohu krásnou střelou z voleje Van Overloop.

Horní Planá – Vyšší Brod 2:1 (0:0)

V partii tradičních rivalů od Lipna měli více ze hry Vyšebrodští, kteří také šli do vedení, když trenér Dynama Bäuml proměnil i svůj druhý pokutový kop. Přece jen čerstvější Hornoplánští ale stav otočili, když nejprve umístěnou hlavičkou srovnal nestárnoucí Fessl a po nedovoleném zákroku v šestnáctce zajistil výhru Smrčiny proměněnou desítkou Bandura.

Chvalšiny – Horní Planá 3:2 (3:1)

Už ve 3. minutě se podruhé na turnaji trefil ofenzivně naladěný Lamač a po nájezdu Vosiky vedli domácí už 2:0. Hosté se vrátili do hry ze standardky, když trestný kop P. Schönkypla usměrnil nešťastně do vlastní sítě Z. Čarek starší. Ještě do půle se ale z vápna trefil Varga na 3:1. Po obrátce kombinačně lepší hosté stačili už jen snížit brankou P. Schönkypla.