Do klání o putovní pohár se letos přihlásilo sedm družstev různé fotbalové kvality i věkového složení, která byla rozlosována do dvou základních skupin. Tam i později ve vyřazovacích bojích se hrálo systémem 4+1 v zápasech na 2x 10 minut.

Ve čtyřčlenném áčku prošel bez ztráty do semifinále ostřílený celek křemežských fotbalových matadorů hrající pod názvem Kiki tým, z druhého místa šel do druhé fáze fotbalově velmi dobrý celek Českých Budějovic.

V tříčlenném béčku potvrdil vysoké ambice suverénní Panda tým, což byl celek složený z hráčů několika okresních oddílů (Kájov, Větřní, Lipno a dorost krumlovského Slavoje). Poslední semifinálovou pozici pak pro sebe urval Messi tým na úkor družstva, které hrálo v čele se špílmachry krumlovským Václavem Novákem mladším nebo budějovickým Alešem Dvořákem.

Semifinálové partie přinesly v obou případech dramatické bitvy, z nichž nakonec vítězně vyšly Panda tým až po penaltách a nejtěsnějším výsledkem zkušený Kiki tým.

„Je to Liga mistrů, takže zápas o třetí místo ani my nehrajeme. Navíc máme jenom jeden pohár,“ se smíchem osvětlil finiš turnaje Michal Opekar z pořadatelského spolku Chlumáci.

A drama to bylo až do konce. Ve finálové partii sice matadoři z Kiki týmu dvakrát vedli, ale mladíci Pandy pokaždé našli odpověď, a tak po nerozhodném výsledku o čerstvém držiteli putovní trofeje musel rozhodnout rozstřel na pět penalt. V něm se ukázala zkušenost Křemežských, kteří tři desítky proměnili, zatímco mladíci si třikrát vylámali zuby na brankáři Linhovi – a z prvenství se radoval ostřílený Kiki tým, jenž měl věkový průměr 43 let!

Finiš pod lupou

Výsledky rozhodující fáze 3. ročníku Ligy mistrů na Cihelně:

1. semifinále: Panda tým – České Budějovice 3:3 (2:1) na penalty 4:3 v 5. sérii.

2. semifinále: Kiki tým – Messi tým 1:0 (0:0), branka: Novák starší.

Finále: Kiki tým – Panda tým 2:2 (1:1) na penalty 3:1, branky: Chromý, vlastní (Žilavý) – Trapl, Žilavý.