Z jednadvacítky vypadl zraněný útočník Stanislav Klobása a potíže má i stoper Michael Lüftner, ten se však zatím k týmu připojil.

Lavička si jedno místo v nominaci rezervoval hlavně pro talentovaného útočníka Václava Černého z Ajaxu. Ten měl zdravotní problémy, v pátek už ale hrál deset minut za béčko, lékař Ajaxu mu přesto nedal povolení k účasti v reprezentaci, v níž byl v sehraných třech duelech klíčovým hráčem. „Proto jsme volili tuhle formu nominace. Nastupoval v základu a jeho neúčast by byla dalším oslabením," řekl trenér Vítězslav Lavička.

Jednadvacítka se sešla v Praze a přesunula se do Břízek u Jablonce, kde se bude připravovat na zítřejší zápas s Belgií, který se hraje od 17 hodin v Jablonci a Češi ho potřebují vyhrát, aby se vrátili do boje o postup.

Zdeněk Linhart by sice proti Vyšehradu o víkendu zřejmě hrát kvůli červené kartě ze zápasu s Pardubicemi nesměl, nicméně po jeho dodatečném povolání do jednadvacítky se počet hráčů v reprezentacích zvýšil na tři. „Podle řádů jsme tudíž mohli žádat o změnu termínu zápasu, což jsme udělali," vysvětlil generální sekretář Dynama Milan Čadek, že v úvahu přicházel odklad na termín po skončení podzimní části sezony. „Nakonec jsme zvolili přesun z pátku na neděli, kdy už Buchvaldek se Řezáčem budou ze soustředění dvacítky doma," upřesnil.

Dynamo navrhovalo sehrát zápas v neděli od 17 hodin, ale s tím Vyšehrad nesouhlasil. „Svaz tudíž zápas nařídil hrát v úřední hodinu, což je v neděli ve 13.30," uzavřel Čadek.