FC Vltava – Vyšší Brod 1:4 (0:2)

Již ve 3. minutě se dostal domácí Fatura před brankáře Rapčana, ale z bezprostřední blízkosti branku přehodil. V 9. minutě napřáhl za šestnáctkou hostující Rapčan a jen těsně minul Hüttnerovu branku. Za další minutku se už skóre měnilo. Zprava si za domácí obranu zaběhl Krauskopf a křížnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácí se pak ještě nestačili vzpamatovat z rychlé branky, o minutu později se dostal za obranu pro změnu Jirkal a také nedal Hüttnerovi šanci – 0:2. Ve 36. minutě měl příležitost ke snížení Karták, ale jeho střela šla nad.

Po změně stran se očekával tlak domácích, ale místo toho přišla pojistka hostů. V 54. minutě utekl Krauskopf a zvýšil na 0:3 pro Dynamo. Hosté se však z branky radovali u postranní čáry příliš dlouho, domácí rychle rozehráli, Kubát se řítil tísněn jedním z obránců téměř sám, před šestnáctkou si však ve sprintu natáhl nedoléčený sval a už nedokázal dopravit míč za Rapčanova záda a následně musel být vystřídán.

Domácí se tak snížení dočkali až v 72. minutě, kdy se do šestnáctky probojoval Zayml, přihrál před odkrytou branku, odkud pohodlně snížil střídající Hamburg na 1:3. Jenomže v 81. min se k dalšímu výpadu vydal Krauskopf, přihrál před branku Jirkalovi, a ten nekompromisně podtrhl vítězství hostů – 1:4.

Ohlasy trenérů

Trenér Radek Krátký (FC Vltava): „Vyšebrodští si z prestižního zápasu zcela zaslouženě odvezli všechny tři body. My jsme se nedokázali psychicky vypořádat s tíhou derby a v některých fázích utkání působili zcela odevzdaným dojmem.“

Trenér Jaroslav Jirkal (Vyšší Brod): „Ve výborné atmosféře se hrál jednostranný zápas, ve kterém jsme byli celou dobu jasně lepší. Domácí jsme převyšovali v kombinaci, fotbalových dovednostech a pochopitelně i v koncovce. Vypracovali jsme si v utkání možná deset vyložených příležitostí, zatímco soupeř měl možná tak dvě.

Chtěl bych pochválit celé mužstvo za konsolidovaný a soustředěný výkon, který vedl k zaslouženému zisku všech bodů. Zapomenout samozřejmě nesmím ani na naše fandy, kterých nás přijelo do Loučovic povzbudit možná sto, fandili od začátku do konce a vytvořili nám tady doslova domácí prostředí. Prestižní souboj jsme si tak užívali po všech stránkách.“

V derby hráli

Sestavy – FC Vltava: Hüttner – Růžička, Zayml, Sládek, Březina, Križan (46. Kubát – 56. Hamburg), Bäuml, Žák, Toman (70. Louda), Fatura, Karták.

Vyšší Brod: D. Rapčan – M. Syrovátka (57. Vančura), V. Syrovátka (74. Bartoň st.), Pomije, Krauskopf, Dibďák, Račák, L. Rapčan, Sojka, Jirkal, Marek.