I. B třída: Smrčina Horní Planá – FC Šumava Frymburk 2:1 (1:0)

V prestižním derby si vytvořili první větší šanci domácí už v 6. minutě, ale Kastenmajer trefil jen nohy gólmana Vítka. Tutovku pak měl Ryneš, který zachytil výkop brankáře, ale jeho pokus šel těsně vedle. Domácí se zaslouženě dočkali ve 22. minutě, kdy Jodl ve vápně fauloval Kastenmajera a nařízenou penaltu Kostínek jistě proměnil – 1:0. Hosté odpověděli střelou Salzera, která jen těsně minula levou tyč.

I do druhé půle lépe vstoupili domácí. Pokus Rady o lob však šel nad a gólovou střelu Kastenmajera skvěle vyrazil Vítek na roh. Z následného protiútoku také střela Šislera o vlásek minula tyč. Největší šance hostů přišla v 70. minutě, kdy hlavičku Skípaly lapil Pouzar na brankové čáře. Z následného dlouhého výkopu si Ryneš hlavou obhodil vybíhajícího Vítka a z těžkého úhlu trefil přesně na 2:0.

Frymburským se pak povedlo už pouze snížit, když v nastavení V. Šisler tečoval míč do protipohybu gólmana Pouzara 2:1. Na víc už ale neměli čas, protože hned po rozehrání rozhodčí zápas ukončil – a domácí se, vzhledem k počtu gólových šancí, radovali ze zasloužené výhry.

Řekli po derby

Karel Řepa (Horní Planá): „Měli jsme z tohoto derby trochu obavy, ale kromě úvodu druhého poločasu, kdy nás soupeř na chvíli zmáčkl, jsme měli hru pod kontrolou a jasně zápas ovládli. Podle počtu šancí mohla být naše výhra ještě vyšší. Skvěle na postu stopera zahrál Zdeněk Šlak. Bylo vidět, že naši hráči chtěli víc vyhrát, a to rozhodlo. Víc než stovka našich fandů tentokrát odcházela určitě spokojena.“

Jan Turcovský (Frymburk): „Jsem hodně zklamaný. První poločas byl totiž z naší strany vyloženě špatný. Až ve druhé půli jsme začali trochu hrát. V době našeho největšího tlaku ale přidali domácí z brejku druhý gól – a bylo hotovo. Povedlo se sice snížit, ale to už bylo pozdě. Nejvíc mě mrzí, že jsme pořádně neohrozili domácí branku, kde stál Pouzar, což je vlastně hráč.“

Sestavy – Horní Planá: Pouzar – Z. Šlak, Meskář (55. Klik), Grmela, Gajdoš, Ryneš (80. Aleš Kvasnička), Kastenmajer (68. Mražík), Baláž, J. Šlak, Kostínek, Rada.

Frymburk: Vítek – D. Račák, Micák, Kuna, Juhaňák, M. Račák (76. Tomka), Salzer, V. Šisler, Skípala, Jodl, Budík.

Karel Řepa