Program čtyřiadvacátého kola nejnižší oblastní fotbalové soutěže – I.B třídy – nabídl další z řady okresních derby, v němž se tentokrát body po divokém průběhu dělily.

Přestřelka v derby

Loučovice – Frymburk 4:4 (4:0), branky: 16. a 29. Karták, 19. Dudla, 26. Toman – 60., 72. a 79. Budík, 52. Koršala (ČK 1:0 – 86. Hüttner). Loučovický novic se s favoritem z popředí tabulky rozešel smírně, byť po necelé půlhodině vedl již o čtyři branky. Po pauze se však karta obrátila, hosté se zejména zásluhou hattricku Stanislava Budíka dotáhli a v závěru po vyloučení mimo pokutové území faulujícího domácího gólmana dokonce sahali po výhře.

Ziskem bodu si ovšem Vltava pojistila nesestupovou jedenáctou příčku, Frymburští jsou dvě kola před cílem pátí.

Sestavy – Vltava: Hüttner – Fejtek ml. (54. Sojka), Černý (74. Zbořil), Kališ, Toman, Dudla, J. Matulík, Žák, Koutský, Karták (69. Ardó), Šíma, Šumava: Wudy – Fatura, D. Račák, Koršala, Ribár, Tichovský (69. Pavlík), Matuš (87. Micák), Flöring, Kaňa, Rillich (16. Malina), Budík.

Trenér Jiří Hošek (Loučovice): „Nedokázali jsme využít naprosto luxusní poločasový náskok a darovali soupeři laciný bod. Po přestávce jsme naprosto propadli a málem ještě prohráli, což je nepochopitelné. Frymburk má ovšem zkušenější tým a my v druhé půli nedokázali navázat na výkon z té první. Důležitý je nakonec i ten bod a pátý neprohraný zápas v řadě se také počítá. Pevně věřím, že dokážeme udělat dobrý výsledek i příště v Dřítni."

Trenér Vlastimil Mertl (Frymburk): „Bylo to derby se vším všudy, které si užili především diváci. Možná, že někteří naši fandové už po půlhodině chtěli odjíždět, což by je asi na konci hodně mrzelo. Góly padaly sice jen do jedné branky, ale bylo jich dost. V první půli jsme hráli hodně nezodpovědně v obraně a domácí nám sázeli jeden gól za druhým. A naše tutovky jsme opět zahazovali. O poločase jsme si řekli, že pokud jsme za půli čtyři dostali, tak při zlepšené koncovce ty čtyři góly dáme taky. Přeskupili jsme řady a předvedli vynikající poločas, kdy jsme vyrovnali a sahali dokonce po výhře. Samozřejmě, že si hráči zaslouží především za druhou půli pochvalu. Je vidět, že i když nám chyběli někteří kluci, tak máme silný tým. Chybí nám ale tréninky, na které chodí jen pár jedinců."

Spartak je už třetí

Kaplice – Dříteň 8:0 (3:0), branky: 12. a 77. Lesňák, 86. a 88. M. Urazil, 8. Řepa, 19. Gondek, 53. Kebl, 82. Micák. Kapličtí proti soupeři ze spodku předvedli další velkou domácí kanonádu a zásluhou lepšího skóre se posunuli už na třetí místo tabulky.

„Dříteň, stejně jako naposledy Vyšší Brod, chtěla u nás hrát otevřený fotbal, a to nám vyhovuje. Dávali jsme branky z brejků, na což máme vhodné hráče, a tentokrát nám šly i standardky. Byl to dobrý komplexní výkon celého týmu, přesto musím vyzdvihnout jedno jméno. Na hřišti vyčníval Petr Janura, který byl doslova k nezastavení, podržel míč, připravil plno šancí a byť nedal gól, tak byl jasně nejlepším hráčem zápasu. Dvaačtyřicítka na něm není vůbec znát. Takového tahouna by si prostě přál každý trenér," nešetřil po zápase komplimenty kaplický kouč Bohdan Malický a ještě dodal: „Chtěli jsme Dřítni vrátit podzimní porážku, což se nám povedlo i s úroky. Navíc jsme poskočili na třetí místo, které máme za cíl udržet, když už to letos nevyšlo ještě výš. V derby doma s Chvalšinami a v Loučovicích chceme bodovat naplno!"

Sestava Spartaku: Říha ml. – Štrbačka, Hami (70. M. Urazil), Kuchař, Gondek (60. Růžička), F. Marek, Kebl, Micák, Řepa (66. Daniel), Janura, Lesňák.

Chvalšiny – Nová Ves u ČB 0:0. Chvalšinští si remízou s favoritem podrželi desáté pořadí a navíc sesadili soupeře z třetího místa.

Sestava Sokola: Cába – Babinský, Holas, Motz, Nymsa (71. Fic), M. Postl, Sluka (75. Hynšt), Decarli, Sikuta, Podskalský (46. Zwifelhofer), Fučík (85. Lamač).

Trhové Sviny – Vyšší Brod 6:1 (1:1), branky: 2. Kolář, 48. Macák, 51. Kurali, 71. Šemro, 77. Chromčák, 80. Valenta – 22. Dibďák. Ze hřiště aspiranta postupu vezlo Dynamo půltucet, byť dlouho drželo s favoritem krok.

„Jeli jsme v jedenácti a do branky musel stoper Klíma. Poločas jsme ale odehráli velmi dobře. Ve druhé půli domácí vystřídali čtyři hráče a nám došly síly," lakonicky zhodnotil vystoupení na půdě druhého týmu tabulky vyšebrodský trenér Jan Straka.

Sestava Dynama: Klíma – Vančura, Prochaska, Šerhakl, Rohlík, Račák, Dibďák, Bäuml, Gondek, Rapčan, Marek.