Účast deseti týmů z klubů jako je Sparta Praha, Baník Ostrava, Dukla Praha, Sigma Olomouc nebo Slovan Bratislava jsou toho zárukou. Deset klubů, tři země, tři hřiště, na turnaj přijelo celkem deset týmů ze tří zemí.

Tři dny budou k vidění zápasy na hřištích v Dolním Dvořišti, Vyšším Brodě a Loučovicích. Turnaj se těší široké podpoře v regionu, i nad letošním ročníkem převzala záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Ani obce se k organizátorům nestaví zády. "Magic Cup vnímáme jako prestižní záležitost," říká Jan Straka, místostarosta Vyššího Brodu. "Není jen sportovní událostí, všichni účastníci navíc poznávají náš region a mohou se k nám poté vracet. Velký díl organizace padá především na obec a klub v Dolním Dvořišti. Naše město turnaj ale také podpořilo a místní fotbalový klub má svého zástupce v organizačním výboru. Jsme velmi rádi, že se tradice turnaje na takové úrovni daří organizátorům udržet.

"Naším cílem je navnadit a přivést děti i mládež ke sportu," připomněl Zdeněk Zbytek, podnikatel z Loučovic a hlavní organizátor turnaje.

Na zahájení vystoupily hlubocké a kaplické mažoretky, turnaj doprovází zábavný program pro veřejnost.

Program:

Dne 24.5.2019 - zápasy v základních skupinách. V 18:00 hodin exhibiční zápas loňského vítěze Magic Cup FC Baníku Ostrava se třetím Dynamo České Budějovice – hřiště Dolní Dvořiště

Vv rámci Magic Cup se koná 24.5.2019 od 19:00 hodin koncert skupiny Beatles Revival ve Vyšším Brodě v kempu pod Hrází

Dne 25.5.2019 – zápasy v základních skupinách. V době od 13:00 do 17:00 hodin ukázka policejní a hasičské techniky u fotbalového hřiště v Dolním Dvořišti (k vidění bude i tzv. Schengen Bus, speciální vozidlo na kontrolu padělků dokladů )

Dne 26.5.2019 – finálové utkání o první a druhé místo od 11:45 hodin. Slavnostní ukončení ve 13.15 hodin.