Ve čtvrtek ho, tentokráte na hřišti v Dolním Dvořišti, slavnostně zahájil duchovní otec turnaje Zdeněk Zbytek spolu s hosty. Před diváky po vystoupení několika skupin mažoretek z Kaplice a Hluboké nad Vltavou nastoupily všechny týmy žáků, jež se utkají v Magic Cupu Šumava kat. U14, který potrvá až do neděle. A nebylo jich málo. Divákům se v rekordním počtu představily týmy FC Dynamo České Budějovice, Dukla Praha, Sparta Praha, Sigma Olomouc, Slavia Praha, Slovan Bratislava, Viktorie Plzeň, Baník Ostrava či FC Táborsko. Na turnaj k Vltavě zavítal také tým hodně z daleka, a sice z Kanady tým Cobras Ottawa.

Jednotlivé zápasy se kromě Dolního Dvořiště uskuteční také na hřištích v Loučovicích a Vyšším Brodě. Turnaj se koná pod záštitou jihočeské hejtmanky Ivany Stráské, která při zahájení nechyběla. Rovněž pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a samozřejmě starostů dotčených měst a obcí.

"Tento sport je mi blízký, protože jsem vyrůstala na fotbalovém hřišti, neboť můj tatínek byl veliký fanda fotbalu. Hrál ho a celý život se mu věnoval jako trenér mládeže," prozradila při zahájení hejtmanka Ivana Stráská. "Je to krásný sport, učí vás odpovědnosti za celý tým, učí vás fair play, a tomu, že není až tak důležité vyhrát, ale je důležité hrát. A stanete se možná vzory pro další vaše následovníky. Přeji vám, ať vše dopadne podle vašich představ a abyste dobře reprezentovali svůj klub či zemi."