Malé derby nesmiřitelných rivalů rozhodl gól Koclíře

Kaplice - První listopadovou sobotu bylo na programu takzvané „malé“ derby, v němž se střetly rezervy obou okresních týmů hrajících krajský přebor.

10.11.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Kaplice B – Český Krumlov B 1:0 (1:0)

Oba trenéři neměli k dispozici kompletní kádr. Kapličtí nahradili chybějící hráče takříkajíc z vlastních zdrojů a dorostu, hostům vypomohli i hráči áčka. Sestavu měli tedy nabitější hosté, kteří už po několika vteřinách hry mohli jít do vedení. Poláček ideální přihrávkou našel nabíhajícího Haláčka, který se ve vápně uvolnil, ale jeho zakončení postrádalo větší razanci a přesnost, a tak Štěpánek bez větších problémů míč chytil.

V 8. minutě mohli pro změnu skórovat spartakovci, když L. Pulec našel rozběhnutého Preuslera, který obešel vyběhnutého brankáře Kothánka, z úhlu však napálil pouze tyč krumlovské svatyně. Fotbalisté Slavoje byli o poznání fotbalovější, domácí naopak svého soupeře předčili v nasazení a bojovnosti. Skóre se měnilo ve 26. minutě, kdy domácí zahrávali trestný kop z poloviny hřiště, po centru Vosátky hlavičkoval L. Pulec a Kothánek vyrážel na rohový kop.

Následně centr do šestnáctky poslal Štancl, Koubovu gólovou hlavičku ještě Kothánek dokázal vyškrábnout, vyražený míč však nastřelil zpátky před branku Preusler a Koclíř dorazil míč za brankovou čáru – 1:0. Krumlovští se poté snažili o vyrovnání, ale v největší šanci po centru Třeštíka hlavičkoval „koníkem“ Sivák jen do břevna.

I po změně stran se pokračovalo v nastoleném trendu. Hosté prahli po vyrovnání a hrozili především ze standardních situací. Kapličtí se snažili o pozorné bránění, kdy bylo důležité uhlídat především výborné hlavičkáře Haláčka s Bencem. V 50. minutě však mohly skórovat oba týmy. Nejprve hosté, když se po trestném kopu ze strany k odraženému míči ve vápně dostal Haláček, ale jeho zakončení opět nebylo nikterak razantní a Štěpánek neměl problém míč lapit.

Na druhé straně po přetaženém centru L. Pulce zakončoval bez přípravy Mrázik, branku Slavoje ale těsně minul. Velkou příležitost k potvrzení náskoku pak měli domácí třináct minut před koncem, kdy Kubata obral o míč hostujícího kapitána Třeštíka, ideální kolmicí vysunul Koubu, který se snažil technickým pokusem obstřelit Kothánka, rozvlnil však pouze boční síť.

V 83. minutě hosté notně spílali rozhodčím, když střídající Cieslar už rozvlnil síť za zády brankáře Štěpánka, ale sudí branku pro ofsajd neuznal. Závěr byl ještě hodně hektický, ale domácí obrana v čele s brankářem Štěpánkem už odolala. Hosté si zasloužili bodovat, ale o jejich nule rozhodla špatná koncovka.

Sestavy – Kaplice B: Štěpánek – Mokoš, Vosátka, Rossmüller (90. Hami), Koclíř, Mrázik, Kubata, Preusler, Štancl (67. Valíček), F. Kouba, L. Pulec.

Český Krumlov B: Kothánek – Wagner, Třeštík, Kroupa, Benc, Žilenko, Haláček, Sivák, Poláček, Podskalský (65. Cieslar), Pimpara.