I. B: Topmen Spartak Kaplice B – Slavoj Č. Krumlov B 3:0 (1:0)

Na záložním kaplickém hřišti se hrálo tzv. malé derby, ve kterém se střetly rezervní týmy domácího Spartaku a českokrumlovského Slavoje.

Výhra domácích

Utkání se hrálo na těžkém terénu a dlouhé minuty se jen bojovalo převážně ve středu hřiště bez větších šancí. Kapličtí, vědomi si důležitosti zápasu, nechtěli udělat osudovou chybu. Až závěrečná čtvrthodina poločasu přinesla více vzruchu. Nejprve zahrozili domácí, když trestný kop zahrával J. Pulec, na zadní tyč si naběhl F. Kouba, hlavou však branku těsně minul. I hosté měli výhodu přímého kopu z dobré pozice, k jeho rozehrání se postavil zkušený Haláček, ale také minul levou tyč Kopřivovy svatyně.

Ve 36. minutě se už skóre měnilo a do vedení šli Kapličtí. Roh zleva zahrával Doubrava, přetažený centr vrátil hlavou před branku Fiala, míč se dostal ve skrumáži v malém vápně ke Kovaříkovi, který zblízka dorazil za brankovou čáru a mohl se radovat z prvního letošního gólu – 1:0. Pět minut před pauzou po centru Doubravy měl Kovařík další šanci, ale na míč nedosáhl a Zifčák pálil z úhlu pouze do boční sítě.

Po obrátce naopak začali lépe hosté, gólově ale znovu udeřili domácí. V 58. minutě po faulu Gryce zahrávali spartakovci trestný kop z pravé strany, Kubata poslal do šestnáctky přesný centr, na který si naběhl František Kouba a hlavou překonal gólmana Sarvaše – 2:0. Po druhé inkasované brance Krumlovští zatlačili spartakovce do defenzivy, ale skórovat se jim nepodařilo. Nejblíž k tomu byli v 72. minutě po jednom z rohů Poláčka, kdy hlavička Haláčka skončila na tyči.

Definitivně rozhodnuto bylo v 78. minutě, kdy Fiala našel ideální přihrávkou na pravé straně rozběhnutého Zifčáka, který se dostal do vápna a prudkou přízemní křížnou ránou podtrhl výhru Kaplických rozdílem třídy – 3:0. Stejně jako Kovařík se i Martin Zifčák radoval z prvního gólu v letošní sezoně. Hosté se snažili alespoň o čestný střelecký úspěch, ale nebylo jim přáno, a tak malé derby znovu skončilo výhrou domácího týmu.

Hodnocení trenérů

Jaromír Pulec (Kaplice B): „Podali jsme kolektivní bojovný výkon. Na těžkém terénu bylo důležité nasazení a bojovnost. V těchto atributech jsme soupeře předčili, a to se nakonec projevilo i na konečném výsledku. Pro nás jsou to důležité tři body. Pochvalu si zaslouží celý tým, všichni zápas příkladně odmakali. Takto ale musíme bojovat v každém zápase.“

Jan Petřík (Český Krumlov B): „V malém derby jsme podali zatím nejhorší výkon v sezoně. Na velmi špatném terénu nás domácí předčili v nasazení, první dvě branky padly po nedohraných standardních situacích. Hrát jsme začali až v závěru, kdy Haláčkova hlavička skončila na tyči a Pimparovu šanci bravurně chytil Kopřiva. Chybělo nám několik hráčů, navíc po prvním gólu musel pro bolesti zad střídat Štich, což byl zásah do naší obrany.“

Jak nastoupili

Kaplice B: Kopřiva – Studený, J. Pulec, Rossmüller, Kaločai – Doubrava (75. Wögebauer), Fiala, Kubata, Zifčák – Kovařík (81. Preusler), F. Kouba (84. Maček).

Český Krumlov B: Sarvaš – Gryc, Čermák, Štich (38. Hawelka) – Hamberger, Cieslar, Poláček, Haláček (80. Kotlár), Tancer – Lippl, Pimpara.

Libor Granec