Oblastní I. B třída – 25. kolo: FK Slavoj Český Krumlov B – Spartak Kaplice B 3:1 (1:1)

V poslední době v těchto prestižních duelech vždy dominují domácí celky – a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Body zůstaly doma

Na podzim zvítězili Kapličtí na vlastním trávníku v poměru 3:0 a do vedení šli i v Českém Krumlově. Ve 22. minutě po rohovém kopu domácích získali hosté balón, Kubata přihrávkou našel rozběhnutého Hejného, který přes bránícího hráče pronikl až do vápna, oklamal i vybíhajícího brankáře Kothánka a střelou do odkryté branky poslal hostující Spartak do vedení – 0:1.

Důležitým momentem pro další vývoj střetnutí bylo, že se Českokrumlovským podařilo ještě do poločasu vyrovnat. Ve 33. minutě se po dalším rohovém kopu hlavou prosadil zkušený Josef Haláček – 1:1.

Ve druhém poločase domácí rezervisté svůj výkon viditelně zlepšili a byli více na balónu. Odměnou pro slavojáky byl vedoucí gól, o který se dalekonosnou střelou v 67. minutě postaral Pils – 2:1.

Definitivní podobu výsledku pak dala závěrečná minuta střetnutí, kdy se další přesnou ranou z větší dálky prezentoval znovu Martin Pils – 3:1. Takže v malém derby znovu již poněkolikáté v řadě platilo přísloví můj dům – můj hrad.

Hodnocení trenérů

Jan Petřík (Český Krumlov): „V prestižním malém derby jsme po zlepšeném výkonu ve druhém poločase zaslouženě zvítězili. Hosté šli do vedení, ale důležité bylo, že se nám do půle podařilo vyrovnat hlavičkou Haláčka. Utkání pak rozhodly dva dalekonosné projektily Pilse. Chválím celý tým za předvedenou hru ve druhé půli, která se divákům musela líbit. Velmi dobrý zápas hráli střední záložníci Kroupa a Haláček.“

Pavel Koclíř (Kaplice): „Krumlov byl po většinu zápasu herně lepší. My jsme ale velmi dobře bránili a soupeř nás vzadu jen těžko překonával. Rozhodlo to, že jsme v závěru nepokryli Pilse při střelách z větší vzdálenosti. Kluci ale bojovali a i přes prohru to nebylo zas až tak zlé. Ukázal se ovšem náš největší problém, kterým je absence produktivnějšího útoku. Nehrajeme špatně, ale nedáváme góly.“

V derby nastoupili

Sestavy – Český Krumlov B: Kothánek – Štich, Čermák, Pils, V. Žilavý – Lukeš (80. Tancer), Kroupa, Haláček, Zimek (60. Havel) – Špát, Sivák (84. Hawelka).

Kaplice B: Průcha – Studený, Bláha (50. Štěpánek), Preusler, Rossmüller (70. Novotný), Kubata, Wögebauer, Jirka, F. Kouba, Hejný, Kapec.

Libor Granec, Karel Vosika