Malonty – Č. Krumlov B 1:2 (1:0)

Hosté přijeli na trávník zachraňujícího se Hraničáře bez pendlů z áčka i dorostu, ale na jejich hře to znát nebylo. Od úvodních minut se hrála vyrovnaná partie s minimem šancí. Gólově poprvé udeřilo až ve 40. minutě – a radovali se domácí. Gloza z pravé strany kopal roh a Kovařík hlavou usměrnil centr do krumlovské sítě – 1:0. Jenomže druhý poločas patřil hostům, kteří dokázali výsledek otočit. V 56. minutě ještě Bílý vyškrábl střelu Čábely na tyč, ale za další tři minuty už bylo srovnáno. Po několika nepřesnostech domácích zadáků se k míči ve vápně dostal Lukeš a tvrdou ranou, která se odrazila od břevna a tyče, upravil na 1:1. V 62. minutě šli hosté do deseti, když byl po druhé žluté vyloučen Gryc. Krumlovské ale oslabení do kolen nesrazilo, spíše naopak. V 66. minutě musel Bílý zasahovat proti nebezpečné střele Poláčka a za dalších pět minut už hosté obrat dokonali. V šestnáctce zahrál rukou jeden z domácích hráčů a nařízenou penaltu Poláček jistě proměnil – 1:2. Malontští si pak sice vynutili převahu, měli i několik šancí, ale už bez efektu. Nejblíže k vyrovnání bylo v poslední minutě, kdy si na roh Růžičky do vápna naběhl i gólman Bílý, ale jeho střela z voleje šla o kousek vedle.

Malontští tak v boji o záchranu zůstávají předposlední s devíti body, Krumlovští si druhou jarní výhrou polepšili už na sedmé místo (22 bodů).

Sestavy – Malonty: Bílý – Beutl, Ro. Krátký (88. Žalud), Debnár, Tomáš – Kovařík, Růžička, Gocala (65. Říha), Kubát – Gloza (70. Pešl), Gažák.

Český Krumlov B: Fleischmann – Eibl, Čermák, Pils (54. Homer), Hofbauer – Lukeš, Štich, Hamberger, Poláček (85. Hawelka) – Čábela, Gryc.

Jak zápas viděli trenéři

Stanislav Hubený (Malonty): „Myslím, že herně vyrovnanému zápasu by spíš slušela remíza, ale skončilo to šťastným vítězstvím hostů. My jsme opět doplatili na hodně špatnou koncovku.“

Martin Špát st. (Č. Krumlov): „Tři body z Malont mají pro nás cenu zlata. Všichni hráči těžký zápas odmakali nadoraz. Jsem rád, že k výhře přispěli i po dlouhé pauze se vracející Hofbauer a také uzdravení Štich s Čábelou. Jedná se o zkušené hráče, jejichž přínos je ve hře vždy znát. Soupeř ze standardky vedl, ale v poločase jsme se v kabině semkli a jasně si řekli, že tady body nenecháme. Lukešův nádherný gól, který je k vidění jednou za deset let, nás nastartoval. I v deseti jsme dokázali výsledek otočit. Vedení se pak s vypětím všech sil podařilo udržet. V posledních pěti minutách, kdy domácí zahrávali sérii rohů, jsem doslova přišel o hlas…“

Stanislav Hubený, Jan Petřík