V Českých budějovicích to přes ligový dorost a třetiligovou juniorku dotáhl před čtyřmi roky až do A-týmu, ve kterém si v květnu roku 2007 odbyl v Ostravě prvoligovou premiéru. Od loňského jara působí v třetiligovém Pís­ku.

Po sobotním utkání s Domažlicemi (1:1) dirigent píseckého týmu odpovídal na dotazy Deníku.

Divákům se zřejmě zápas líbil, protože před oběma brankami bylo pořád živo. Vy ale až tak spokojeni asi nejste?

To opravdu nejsme. Pro nás to byl strašně důležitý zápas a potřebovali jsme ho vyhrát. To se nám, byť jsme do toho dali všechno, bohužel nepovedlo.

Přitom jste na vítězství měli. Řekl bych, že po většinu času jste měli více ze hry.

Jak říkám, my do zápasu dali všechny síly, ale chybělo nám asi víc důrazu. A taky možná i troška štěstí. Měli jsme tam hodně centrů i dost šancí, abychom to tam dokopli. Povedlo se nám to bohužel jen jednou, to nestačilo. Že jsme nevyhráli, z toho jsme hodně zklamaní.

Vy jste měl v první půli dva nebezpečné střelecké pokusy. Který z nich měl ke gólu blíž?

Tu první ránu jsem střílel po zemi, jenže hřiště v tuto dobu už není úplně ideální a dost to skáče, takže je těžké to trefit. V tom druhém případě jsem střílel rovnou ze vzduchu a docela mi to sedlo, šlo to bohužel asi půl metru vedle.

Střelba ze střední vzdálenosti bývala i v Dynamu vaší silnou zbraní. Neměl jste se o ni pokoušet častěji?

Možná, že ano, jenže Domažlice byly ve druhé půli už hodně zataženy a nebylo lehké se přes ten blok dostat. Na to je nejlepší recept to dát do strany a odtud se pokoušet o nějaké centry. Já bych střílel, jenže když člověk dostane balon a hned se proti němu valí tři čtyři hráči, je těžké si to zpracovat tak, aby se dalo pálit.

Přestože hosté hlavně ve druhé půli skutečně svůj obranný blok hodně vyztužili, právě těch centrů ze stran bylo dost a stejně tak i rušných situací před domažlickou brankou. Nechyběl vám v této fázi Jan Zušťák, jenž právě při těchto závarech se cítí jako ryba ve vodě?

Honza chyběl určitě, to je střelec a umí dát gól ze všeho. Má na to čuch a já jsem přesvědčen, že kdyby na hřišti byl, že nějakou tu situaci dohrál. Kdyby se hned na začátku zápasu nezranil, stoprocentně bychom dali víc gólů.

Ve druhé půli jste tam zastavoval útok soupeře, a byť to nebyl nijak ostrý zákrok, šlo o faul zezadu. Neměl jste strach, aby vás sudí za něj nevyloučil?

Já bych neřekl, že to bylo zezadu. Spíš ze strany. Ale na žlutou to bylo, tu mi si dal po právu.

Zmínil jste důležitost zápasu a nutno říct, že už jen z pohledu na tabulku je jasné, že by se vám ty tři body ve snaze uniknout z nebezpečného pásma hodily. Asi jste do sezony šli s jinými představami, co?

Určitě jsme měli jiné představy. Stoprocentně jiné. Bodů prostě máme málo a ani herně se nám moc nedaří. Byly i zápasy, kdy jsme si nedokázali ani vytvořit pořádnou šanci. Celá ta sezona pro nás je zatím zklamáním a nezbývá nám nic jiného, než se kousnout a udělat lepší jaro.

Není to tak dlouho, kdy Písek patřil k aspirantům na postup do druhé ligy. Ostatně i vy, když jsme spolu před rokem a půl po vašem přestupu do Písku hovořili, jste se zmínil že, když vám tehdejší trenér Musil volal, tak vás ujistil, že by chtěl na jaře hrát o postup. A že to pro vás byl hodně důležitý impulz. Co se od té doby v Písku změnilo?

Hodně se změnilo mužstvo a taky se změnila i strategie klubu. Spíš se sází na koncepční práci, na mladé kluky a hrát v klidném středu tabulky.To se nám nedaří, ale nějakou dobu trvá, než si to sedne.

Takže pro jaro je hlavním úkolem zřejmě se hodně rychle dostat pryč z pásma sestupu?

Jednoznačně. Nemůžeme si nic nalhávat, teď prostě hrajeme o záchranu. Musíme udělat nějakou šňůru a rychle se dostat v tabulce výš.Určitě máme lepší mužstvo, než abychom byli takhle dole.

Co vy osobně? Nezasteskne se vám někdy po velkém fotbale?

Spíš už ani ne. Trápí mě koleno a hraji přes bolest. Proto moje výkony nejsou nic moc. Po sezoně to budu řešit operací. Na dobu, kdy jsem v Dynamu hrál ligu, rád vzpomínám, ale už je to pryč. Teď myslím jen na to, abychom se s Pískem dostali co nejdřív výš