Náš expert komentuje  vybrané víkendové zápasy týmů z regionu v různých soutěžích, většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Dnes nám osvědčený  glosátor, zkušený čtyřicetiletý frymburský hráč řekl:

Táborsko B – Č. Krumlov (divize): „Táborsko i Krumlov jsou v pohodě. Sezimák naposledy vyhrál v Hořovicku  a Slavoj si doma otevřel střelnici s Milevskem. A proto bude derby pro diváky hodně zajímavý duel, ve kterém by mohlo padnout více branek. Ve skvělé formě hraje Michal Klivanda. Teď se sice smolně zranil Michal Kroupa, ale na lavičce už po zranění opět seděl Martin Svoboda, který pokud bude třeba, tenhle problém vyřeší. Slavoj půjde do vedení, ale nakonec to bude remíza, se kterou budou spokojeni oba."

Velešín – Hrdějovice (I.A): „Velešínu asi nějak skřípe obrana, když dostal za poslední tři zápasy deset branek a klesl skoro až na sestupové příčky. Honzu Trummera už asi musí svrbět nohy, když na to kouká z tribuny. Trummy, dej už ten kotník do kupy, nalešti kopačky a něco tam s tím udělej! Ale zrovna s Hrdějovicemi to půjde myslím hodně těžko. Ty naposledy v zápase o první příčku podlehly doma rozjetému Čtyráku 1:2 a budou to hned ve Velešíně chtít odčinit. Mají dobře složený a zkušený tým, hlavně pozor na agilního Milana Tomku v záloze, vůbec není špatný, ale s takovým příjmením to asi ani nejde… Pro Velešín by byl dobrý i bod."

Lišov – Kaplice (I.A): „Kaplice je jako na houpačce. Jednou pět branek dostane, pak jich šest nasází… Naposledy to odnesl poslední Vacov, na který byl v Kaplici hodně nízký kurz. Teď ale jede Spartak do Lišova, který je schopen porazit doma každého. Jestli ale Kaplice chce potvrdit, že patří na špic tabulky, tak musí nutně naplno bodovat i venku. Vyrovnaný zápas by mohla rozhodnout třeba penalta. A pokud na ni nepustí Petra Januru, mohlo by to tentokrát dobře dopadnout… Dvojka, ale vydřená."

Vl. Březí – Frymburk (I.B): „Nejlepší holky jsou od Vlachova Březí, i když u nás jsou taky hezký, ale fotbalistům se tu letos zatím nedaří. Březí ještě nevyhrálo a je se třemi body poslední, když minule padlo v Horní Plané. My opět pojedeme na „hezký" zájezd a moc by mě zajímalo, kdo to rozdělení skupin v I.  B vymyslel, protože buď nikdy nehrál fotbal a nebo měl pětku ze zeměpisu… Nám bude chybět Ráďa Mertl, což je velké oslabení v záloze a asi i Venca Šisler, který při derby s Brodem zahrál fantastický zápas. Celkově to teď u nás funguje, na čemž má hlavní zásluhu trenér Vlasta Mertl. Stejně mě zase nepostaví… I přes to tentokrát poprvé nepojedeme domů s prázdnou!"

Zl. Koruna – Frymburk B (OP): „Koruna deklasovala Světlík na jeho pažitu a my jsme doma porazili Novou Ves. Myslím, že minihřiště v Koruně nám bude vyhovovat, protože máme v týmu spoustu „běhavých" hráčů. A i když domácí David Steinocher teď chytil střeleckou fazónu, tak proti obraně, kterou z brány bude pravděpodobně opět po čase dirigovat zkušený Váša Mertl, se neprosadí. Nám se rozstřílel benjamínek Honza Rillich, tak pozor na něj, za dvě kola má čtyři zářezy na pažbě! Remíza, a to ještě bude pan trenér Gallistl na lávce Koruny děkovat všem svatým."

Nová Ves/Brloh B –  Kájov (OP): „Ves minule prohrála s našim béčkem, i když Honza Grohmann při premiéře v brance tahal míč ze sítě už po dvaceti vteřinách. Ale pak se prosadil Rillich a po něm o čtyřicet let starší Zdeněk Skipala a zápas jsme otočili. Kájov jsem viděl a myslím, že byl za bod ještě rád. Kdyby totiž chvalšinský penaltový exekutor Sluka proměnil obě a ne jenom jednu pecku, mohlo to být 0:2 a ne 1:1. I když je pravda, že třeba Honza Lippl měl na noze ne jen jednu branku, kterou dal, ale možná další čtyři! Na malém hřišti v Brloze by se opět mohl prosadit Standa Werner, který hraje jako zamlada. A ještě vzkaz pro Míru Grabce, Luboše Maška dávej na hřiště dřív, lidi se chtěj bavit, když si zaplatí, a za Mášu bych si já klidně i připlatil!"