Mektec Cup: Krumlovští odvezli bronz, Kapličtí pátí

Kaplice – Třetí prosincovou neděli se v hale kaplické ZŠ Školní uskutečnil čtvrtý ročník Mektec Cupu, fotbalového turnaje pro hráče kategorie mladších žáků.

6.12.2017

Mladší žáci kaplického Spartaku při domácím Mektec Cupu sice mezi nejlepší čtyřku neproklouzli a skončili celkově pátí, ale ostudu rozhodně neudělali.Foto: Libor Granec

Osmička přihlášených týmů byla rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin. Všechna utkání se hrála na 2x 10 minut. Základní část určila, které celky si to rozdají v tzv. křížovém semifinále. Celky z třetích a čtvrtých míst skupin sehrály zápasy o 5. až 8. místo.

V turnaji se představily tři týmy z krajského přeboru, jeden celek z oblastní I. A třídy a čtyři celky hrající okresní přebory Českobudějovicka a Strakonicka.

SKUPINA A

Favoritem na postup do semifinále z áčka byl jednoznačně Český Krumlov a počítalo se s postupem domácí Kaplice. První příčku bez ztráty bodu však obsadili sedlečtí žáci. O druhé postupové místo si to pak ve vzájemném duelu rozdali Kapličtí s Krumlováky, kteří díky dvěma trefám Baláže zvítězili a byli v bojích o medaile.

Výsledky skupiny A: Č. Krumlov – Nemanice 11:0 (Baláž, Matějček, Malina 3, Temiak, Kubát), Kaplice – Sedlec 0:4 (Žáček, J. Zíka, P. Zíka, Sýkora), Č. Krumlov – Sedlec 2:5 (Matějček, Vochozka – Žáček 3, J. Zíka, Sýkora), Kaplice – Nemanice 5:0 (Procházka 2, Gahír, Šedivý, J. Kaňka), Č. Krumlov – Kaplice 2:0 (Baláž 2), Sedlec – Nemanice (6:1 J. Zíka 5, P. Zíka – Voráč).

Pořadí skupiny A: 1. Sedlec 9 bodů (skóre 15:3), 2. Č. Krumlov 6 bodů (15:5), 3. Kaplice 3 body (5:6), 4. Nemanice 0 bodů (1:22).

SKUPINA B

Favority béčkové skupiny byly celky Dobré Vody a Zlivi, které ve společenstvích s Třeboní resp. Čtyřmi Dvory hrají nejvyšší krajskou soutěž. Zliv si s rolí favorita poradila a prošla mezi nejlepší čtyři bez ztráty kytičky. Dobrá Voda zůstala za očekáváním, a tak v přímém souboji o druhé postupové místo šel do semifinále Dražejov, který porazil Kamenný Újezd.

Výsledky skupiny B: Zliv – K. Újezd 5:1 (Pechek 3, Skupník, Dráb – Rendl), D. Voda – Dražejov 0:3 (Pelc, Beran, Prokopiusová), D. Voda – K. Újezd 0:1 (Novák), Zliv – Dražejov 4:0 (Pechek, Fürst, Skupník, Klimeš), D. Voda – Zliv 0:4 (Pechek, Zrun 2), K. Újezd – Dražejov 2:8 (Novák, Pfauser – Pelc, Beran 2, Toninger, Wiedeman, Sokol, Prokopiusová).

Pořadí skupiny B: 1. Zliv 9 bodů (13:1), 2. Dražejov 6 bodů (11:6), 3. K. Újezd 3 body (4:13), 4. Dobrá Voda 0 bodů (0:8).

ZÁPASY O UMÍSTĚNÍ

Boje o konečná umístění odstartovaly zápasy o páté až osmé místo.

Nemanice – K. Újezd 1:2 po penaltách. Nemaničtí od 5. minuty vedli po brance Čermáka. Těsný náskok si pak i díky výborně chytajícímu gólmanovi Kočímu udržovali až do finiše. V poslední vteřině se však podařilo soupeři šťastnou brankou Nováka vyrovnat a v penaltovém rozstřelu měli více štěstí hráči Kamenného Újezdu.

Kaplice – D. Voda 1:0. Kapličtí se na hubenou výhru nad Dobrou Vodou nadřeli. Po celý zápas měli sice domácí převahu, ale urputně bránící soupeř držel dlouhé minuty bezbrankový stav. Šťastným střelcem se nakonec stal Jakub Janda, který spartakovcům zajistil souboj o konečné páté místo.

1. semifinále: Sedlec – Dražejov 7:1. První semifinále bylo jednoznačnou záležitostí favorizovaného Sedlece. Už ve 4. minutě svítil na ukazateli skóre stav 4:0. V úvodu druhé půle sice Dražejov snížil, ale víckrát už se střelecky prosadit nedokázal. Naopak, Sedlec dalšími třemi góly pečetil postup do finále. Branky: J. Zíka, Sýkora, Kačerová 2, Žáček – Pelc.

2. semifinále: Č. Krumlov – Zliv 1:2. Tento duel byl daleko vyrovnanější a dramatičtější. Bezbrankový stav vydržel do 4. minuty, kdy poslal slavojáky do vedení Kubát. Uběhly ale jen tři minuty a bylo srovnáno, když se v koncovce prosadil zlivský kapitán Pechek. Stejný hráč pak krátce po obrátce dokonal obrat. Jednogólové manko se již Krumlovským přes veškerou snahu smazat nepodařilo a do finále prošla Zliv.

O 7. místo: Nemanice – D. Voda 0:1. Duel o předposlední místo a černého Petra začal zhurta, když už v 1. minutě poslal Dobrou Vodu do vedení Suchan. Byl to vůbec první střelecký úspěch Dobrovodských na turnaji. V tu chvíli asi nikdo nečekal, že v dalším průběhu už se síť ani jednou nerozvlní. Sedmé místo tedy ukořistila Dobrá Voda.

O 5. místo: Kaplice – K. Újezd 3:1. Favority byli domácí spartakovci, kteří si také v průběhu prvního poločasu vypracovali dvoubrankový náskok po gólech Procházky a Gahíra. Na další góly se pak čekalo až do samotného závěru. Na 3:0 zvýšil Jakub Janda, v úplném konci korigoval Rendl.

O 3. místo: Dražejov – Č. Krumlov 2:6. I střetnutí o bronz mělo favorita, kterým byli žáci krumlovského Slavoje. Na gól Baláže ještě stačil reagovat Pelc, ale krátce před poločasem vrátil Slavoji vedení Matějček. Když pak hned po změně stran zvýšil na 1:3 Temiak, bylo rozhodnuto. Krumlovští pak skóre vytáhli až na 1:6 (Kubát 2, Baláž). V poslední minutě uzavřela na konečných 2:6 dražejovská Prokopiusová.

Finále: Sedlec – Zliv 2:0. Skóre se v bitvě o zlato poprvé měnilo po čtyřech minutách hry. Finálový účet otevřel sedlecký Sýkora. Když pak v poslední minutě první půle zvýšil náskok svého týmu kapitán Zíka, byl Sedlec na nejlepší cestě k celkovému triumfu. Ve druhém dějství se sice Zliv snažila o zdramatizování finále, ale Sedlečtí si v celku s přehledem náskok pohlídali a po závěrečném klaksonu se mohli radovat z celkového triumfu na kaplickém Mektec Cupu.

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL

Při závěrečném vyhlášení konečných výsledků pořadatelé nejprve ocenili individuální výkony.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jan Zíka hájící barvy vítězného celku TJ Sedlec, který se trefil desetkrát.

Nejlepším gólmanem pořadatelé vyhodnotili Jaroslava Jelínka, který nastupoval mezi tyčemi bronzového Českého Krumlova.

Při vyhodnocení nejlepšího hráče turnaje padla volba na Miroslava Pechka, jenž dotáhl svými výkony Zliv až do finále. Tento hráč prokázal nesporné fotbalové kvality a cena mu patří právem.

Organizátoři vzhledem k velkému počtu fotbalistek vyhlásili i nejlepší hráčku turnaje, kterou se stala Zuzana Prokopiusová hájící barvy Dražejova.

Pořadatelé touto cestou děkují všem sponzorům, bez kterých by se nemohl další ročník turnaje uspořádat, zvláště pak generálnímu sponzorovi. Ještě jednou velké DÍKY! od pořadatelů. Poděkování si zaslouží i rozhodčí. Všechny zápasy odřídila dvojice Václav Kuchař a Jan Říha.

Nejlepší střelci: 10 – Zíka (Sedlec), 8 – Pechek (Zliv), 7 – Baláž (Č. Krumlov), 5 – Sýkora, Žáček (Sedlec), Pelc (Dražejov), Matějček (Č. Krumlov).

Autor: Redakce

6.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

K těžké dopravní nehodě došlo na silnici 149, obchvat u Vodňan. Střetlo se tu osobní vozidlo s nákladním. Příčinu havárie se vyšetřuje.
7

Při nehodě se těžce zranil řidič

Poslední rozloučení s Bořivojem Laudou se konalo ve čtvrtek 14. 12. ve 12 hodin v obřadní síni krematoria na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

Robin Tancer vezl z Liberce skvělé republikové stříbro

Liberec – Na badmintonovém Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie mladšího žactva do 13 let, které se hrálo v liberecké hale, byli zástupci krumlovského regionu vidět.

OBRAZEM: Se seniory z Horní Plané si koledy zazpívali i malí hasiči

Horní Planá - K osmdesáti zpěvákům koled, klientům Domova důchodců Horní Planá, se ve středu na akci Česko zpívá koledy přidali také malí i velcí hasiči z Černé v Pošumaví.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V Loučovicích zpívali koledy v kapli andílci

Loučovice - Ani tentokráte ve středu nezůstala při Česko zpívá koledy osiřelá kaple sv. Prokopa v Loučovicích, kde s Deníkem zpívají koledy tamní obyvatelé od prvého ročníku. Na zahřátí nechybělo svařené víno a návštěvníky při koledách vedly místní děti ze sboru Slavíček a tanečního souboru Čarodějky.