Na hodnocení podzimní části sezony v podání fotbalistů prvního týmu FC Šumava Frymburk, jejich plány zimní přípravy, stav kádru a vyhlídky a cíle pro jarní odvety jsme se ptali trenéra Vlastimila Mertla.

Jak jste spokojen s průběhem a umístěním vašeho týmu v podzimní části I.B třídy?

Spokojenost s podzimem je jen částečná, ale dá se říct, že klady nakonec převažují nad zápory. Začátek soutěže nám vůbec nevyšel a po pěti kolech jsme se krčili na předposledním místě se ziskem jediného bodu. Sice jsme měli problémy se sestavou vinou velkého počtu zranění, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Od šestého kola, kdy jsme konečně zabodovali za tři body, jsme chytili vítěznou vlnu a na té jsme se udrželi až do konce podzimní části sezony, což nás vyneslo na čtvrté místo v tabulce. S tím už vládne spokojenost. Nakonec můžeme litovat toho špatného vstupu do soutěže, ale z druhé strany jsem zase rád, že se mužstvo zvedlo a dokázalo tabulkou proplout až na přední příčky, kam si myslím, že patříme.

Jaký máte plán zimní přípravy?

Program přípravy už máme připravený, teď jen záleží na hráčích samotných, jak se k tomu postaví a jak budou na sobě pracovat. V tuto dobu fotbal víc bolí a plno kluků má tendence buď končit, anebo prostě málo trénovat. Já ale věřím, že u nás tomu tak nebude a každý se k přípravě postaví čelem.

Kdy začnete naplno tuto hráči neoblíbenou, ale o to potřebnější, fázi sezony?

Začínáme v pátek třiadvacátého ledna. Tréninky budou kombinované venku a v tělocvičně. Ze začátku budeme trénovat třikrát týdně a až se přidají i přípravné zápasy, tak už budeme chodit pouze dvakrát v týdnu.

Kolik přípravných zápasů máte v plánu a s jakými soupeři?

První přátelák máme naplánovaný na patnáctého února s Dolním Dvořištěm. Pak nás čeká čtyřdenní soustředění tradičně v Borovanech, kde sehrajeme další dva zápasy. Poté už máme každý víkend kvalitní soupeře. Dohodnuté jsou zápasy s béčkem Českého Krumlova, Větřním, Čtyřmi Dvory a Novou Vsí.

Došlo nyní před zimní přípravou ke změnám ve vašem kádru oproti podzimu?

K žádným převratným změnám v kádru nedošlo a ani asi nedojde. Bohužel, stále máme dlouhodobě na marodce Vrátila, kapitán Micák pořád laboruje se zády a Matuš má problémy s kolenem a čeká ho operace, takže prakticky celé jaro bude v rekonvalescenci. Jsou to pro nás tři klíčoví hráči, což je samozřejmě velká ztráta. Ale nezbývá než to akceptovat a poprat se s tím. O to větší mají šanci naši mladíci a zdá se, že se o ní perou zdatně.

Nikdo úplně nový tedy do týmu v této chvíli nepřijde?

Žádný příchod nás patrně nečeká, pouze máme enormní zájem o opětovné hostování Pilse z Krumlova. Šanci v přípravě dostanou i hráči z našeho béčka. Ale mohu prozradit, že v hledáčku máme jednoho hráče, který se vrací z Rakouska a k Frymburku má vřelý vztah. Z logických důvodů ale ještě nemohu zveřejnit jeho jméno. Pokud by se to ovšem povedlo, tak by to pro nás byla opravdu velká ryba a ještě větší posila.

S jakým cílem půjdete do odvetné jarní části?

Cíl je jednoduchý. Nadále utužovat dobrou partu v klubu a předvádět co nejlepší a atraktivní útočný fotbal, se kterým budou spokojeni naši fanoušci, a v tabulce se posunout ještě výš! Tím bychom prakticky skončili na bedně, což by se nám líbilo.

Hned v prvním jarním kole také můžete zaokrouhlit zářivou sérii na rovných deset vítězných zápasů…

Máme za sebou nepřerušenou šňůru devíti vítězství, tak bych byl moc rád, kdybychom jí co nejdéle drželi a ještě prodloužili. Navíc je velmi příjemný pocit, když hráči mají za sebou podporu diváků, a to jak doma, tak i venku. Například na poslední podzimní zápas do Kamenného Újezdu byl náš autobus úplně plný, a to je jak pro hráče, tak i pro nás funkcionáře ta nejlepší odměna! Věřím, že obojí bude na jaře pokračovat!