K vybraným víkendovým zápasům celků z okresu nám náš jarní glosátor, zkušený kouč Lubomír Pintér, řekl:

Milevsko – Č. Krumlov (divize): „Do Milevska pojede Slavoj s vědomím, že je tam třeba bodovat. Po domácí ztrátě s Tachovem bude zapotřebí nějaký bod přivézt. Zápas s Tachovem jsem viděl a probíhal tak, jak jsem si myslel. Jen ten gól ne a ne přijít. Ve druhé půli už to byla ruleta. Brejky hostů kluci zvládli, bohužel neměli klid a taky štěstí při střeleckých příležitostech v úplném závěru. Málo se na můj vkus střílelo ze střední vzdálenosti, prakticky vůbec. To bývá někdy recept na zhuštěnou obranu soupeře. Z ničeho gól nepadne, balon musí letět do vápna. To už je ale pryč a Slavoj se musí teď pokusit navázat na minulost, kdy se z Milevska často něco přivezlo, loni se tam dokonce vyhrálo. Milevsko určitě nemá lepší kádr než Slavoj. Jeho góly padají hlavně po standardkách, na kterých to má založené. Hra v poli není jeho silná stránka. Milevští beci také zrovna rychlostí neoplývají, proto věřím, že by to mohlo Slavoji sedět. Loni jsme v Milevsku vyhráli díky rychlosti našich útočníků. Bez bodu se kluci vracet nebudou. Asi se na derby pojedu podívat."

Lažiště – Kaplice (KP): „Kaplice pojede pokusit se o zázrak. Po dalším debaklu v domácím prostředí asi nebude Spartak v ideálním rozpoložení. Sám jsem zažil, jak je v takové situaci těžké mužstvo udržet v nějakém relativně bojovém duchu. Hráči si po sérii porážek přestávají věřit a spíš si hledí toho, aby nic nezkazili, než aby něco pozitivního přinesli. Navíc budou opět oslabeni o minule vyloučeného Boháče. Nevidím to optimisticky, i když bych se tentokrát rád spletl. Kapličtí žehrají na bídnou koncovku, mně to ale připadá spíš bídné v defenzívní činnosti celého mužstva. Střílet góly je paráda, ještě větší terno je ale góly nedostávat, zvlášť když se hraje o záchranu. Tam Spartak asi tlačí bota nejvíce. Budeme si přát překvapení."

Sedlice – Nová Ves (I.A): „Nová Ves, i když jí to nepřeju, tentokrát vyjde asi naprázdno. Sedlice doma neztrácí, má solidní kádr a dostala nejméně branek z celé této skupiny I. A třídy. Naštěstí má Ves minimální ztrátu na mančafty před ní, takže může manko v dalším kole doma dohnat. Zvlášť když další ohrožení mají těžký los, případně hrají spolu. Je zajímavé, že Ves na posledním místě nastřílela víc branek než druhá Sedlice. Jenže to je všechno jen statistika, praxe může být jiná. Uvidíme."

Bavorovice – Křemže (I.A): „Křemže jede v sobotu dopoledne do Bavorovic na takové malé derby. Několik současných hráčů Křemže v Bavorovicích působilo, takže k nějakému tomu popichování mezi hráči obou týmů určitě dojde. Po kanonádě na Dobré Vodě jsou Bavorovice v laufu, a zaslechl jsem, že vzhledem k příznivému losu ještě nevzdávají ani boj o postup. Jenže Křemežští jsou po čtyřbrankové výhře s Lokotkou také v pohodě, a snad to s oslavami nepřeháněli, i když důvod měli. Tři body, výrazné vítězství, a hlavně narození syna bezva parťáka a pilíře obrany Karla Čondla, to za oslavu stojí. Dodatečně Karlovi gratuluji. Jinak tento zápas je pro Edu jak dělaný, asi bude chtít bavorovickým divákům ukázat, že to pořád ještě umí. Škoda, že tento zápas neuvidím. Bude se určitě na co dívat."

V. Brod – Velešín (I.B): „Velešín pojede do Brodu jako favorit. Před čtrnácti dny tam ale takto jel i Frymburk – a odjel domů s prázdnou. Velešín ovšem na výhru určitě má, ale ta jim do klína sama nespadne. Jestliže utkání podcení, nemusí se to povést. Náskok sice Velešín má, ale klopýtnutí se slabým Mladým by mělo být varováním. Přesto věřím Velešínu, asi poveze domů tři body."

Č. Krumlov B – Frymburk (I.B): „Kdybych měl tento zápas na nějakém tiketu, dal bych neprohru domácích. Ale jasnou jedničku bych nedal. Frymburk totiž nemůže mít větší motivaci, než zabodovat v Krumlově. Domácí budou sice asi posíleni o pendly, ale jasným favoritem nejsou. Frymburští navíc venku uhráli spoustu bodů. Zápas to bude určitě prestižní. Srdcař Honza Petřík asi požene krumlovské mladíky za vítězstvím, jen škoda, že jim kus toho srdce nemůže dát. Jako by jim někdy chybělo. Vidím to v tomto derby nejspíš na plichtu."