Kaplice – Ševětín 3:4 (1:4)

V podzimním vzájemném zápase spartakovci na půdě svého soupeře padli 2:3 až gólem z poslední minuty, ale tentokrát byl scénář jiný.

Kapličtí nezačali vůbec špatně a už ve 3. minutě měli vyloženou šanci. Preusler našel vpravo rozběhnutého Marka, ten přízemním centrem oslovil Hoška, jenž však v jasné pozici nastřelil jen brankáře Černého. V 7. minutě se už domácí radovali. Při důrazném napadání obral Marek o balon Mohameda, ocitl se sám před brankářem a střelou po zemi rozjásal kaplické příznivce. Jenomže pak převzal otěže favorit a dokonalým obratem do poločasu prakticky rozhodl o výsledku, když v rozmezí 29. až 41. minuty nasázel do domácí sítě čtyři branky.

Ke cti spartakovců nutno přičíst, že ani za krajně nepříznivého stavu nic nezabalili a ve druhé půli zápas ještě zdramatizovali, když se krátce před uplynutím hodiny hry dostali do kontaktu. V 56. minutě zakombinovali před vápnem Preusler s Divokým, jenž umístěnou ranou vykřesal jiskřičku naděje. Za dvě minuty zahrával po faulu na Jirku přímý kop Janura a tečovanou ranou korigoval na 3:4. Jenomže víc už Kapličtí nestihli, ani v posledním domácím zápase v odvetách nezvítězili, čímž si prakticky podepsali sestupový ortel.

Fakta – branky: 7. F. Marek, 56. Divoký, 58. Janura – 29., 39. a 41. P. Novotný, 34. Hindy, ŽK 2:2 (u domácích Vosátka, Janura), rozhodčí Lovětínský, 70 diváků.

Sestava Kaplice: Říha ml. – Vosátka, Janura, Jirka, Kuchař (78. Sedláček), Marek, Preusler, Divoký, D. Smolen (46. Daniel), Řežáb, Hošek.

Libor Granec, Karel Vosika