Český Krumlov - Čížová 0:1 (0:1)

Zelenobílí si ovšem toto utkání za rámeček nedají. Jakoby se slavojáci přizpůsobili sobotnímu uplakanému a podmračenému odpoledni, hráli bez nápadu a velmi „ochotně" přenechali iniciativu zkušenému soupeři. Hosté drželi míč častěji na kopačkách a hned z první vážnější šance nekompromisně udeřili. Po necelé půlhodině se na konci vydařené akce ocitl Kučera, zprava se dostal do vápna a umístěnou křížnou střelou nedal Šillerovi šanci – 0:1. U domácích stojí za malou zmínku snad jen jediná standardka ze závěru půle, kdy se k hlavičce na zadní tyči dostal Beránek, ale míč neprošel houštinou těl před brankou –  a do kabin se šlo za nejtěsnějšího náskoku hostů.

Do druhé půle poslali domácí trenéři na trávník rekonvalescenta Pavla Svobodu, který nahradil nevýrazného Nováka, a zelenobílí začali přece jen lépe. Hned v úvodu se do zakončení dostal Babouček, ale neměl dobře seřízená mířidla. Čížovský brankář Meier si poprvé na míč nesáhl ani při střele Pintéra, která prolétla vedle levé tyče. Po hodině hry pak měli domácí vůbec první vážnější šanci, když se po pasu Martina Svobody prodral do šestnáctky hostů jeho jmenovec Pavel Svoboda, ale z dobré pozice pálil nad. To ovšem bylo z domácí strany prakticky vše. Hosté pak zkušeně kontrolovali hru a i když se ani oni nedostali do větší šance, přesto s přehledem dotáhli zápas k zasloužené výhře.

Fakta – branka: 28. Kučera, žluté karty 1:2 (Beránek – Jaroušek, Jindřich), řídil rozhodčí Štuk, sledovalo 125 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Pliška, M. Svoboda, Wagner, J. Zatloukal – Beránek (72. Kodras), Novák (46. P. Svoboda), Pintér, Vacek – Špát, Babouček (69. Weinhard).

„Nechci nijak snižovat výkon a kvalitu soupeře, který ukázal, že není v popředí tabulky náhodou, ale spíš se zastavím u toho, co jsme předvedli my. V naší hře mi totiž chybělo prakticky všechno. Nebyla tam tentokrát vůbec žádná agresivita a hlavně mi už delší dobu u našich hráčů chybí větší chuť poprat se o výsledek. I na podzim jsme třeba prohrávali, ale pokaždé jsme se snažili s nepříznivým stavem něco udělat a několikrát se to podařilo. Teď je ale plno kluků viditelně z formy a možná se podepisuje i nervozita s každým dalším nepovedeným zápasem. První půle byla z mého pohledu vyloženě špatná, po přestávce se to sice trochu zvedlo, ale stejně to nikam nevedlo. A když za zápas prakticky nevystřelíte na branku, tak to asi už o něčem svědčí. Soupeř měl šanci jednu, ale poradil si zkušeně. My jsme směrem dopředu jaloví, nejde nám kombinace a nic jsme nevymysleli ani ze standardek. Musíme se to pokusit jakýmkoliv způsobem zlomit a konečně už zase něco uhrát. Čekají nás teď soupeři z dolní poloviny tabulky, kdy to bude ještě důležitější," řekl po domácím nezdaru krumlovský kouč Jiří Svoboda.

Série derby

Krumlovští se desátou prohrou v sezoně propadli na dvanácté místo a nyní je čekají další tři důležité derby partie. K první z nich zamíří  zelenobílí v neděli na trávník předposledního Milevska, které na podzim doma deklasovali 5:0. O týden později doma přivítají béčko Táborska a sérii duelů s jihočeskými rivaly zakončí na půdě nyní čtrnáctého Roudného.