Turnaj už má svou tradici a na začátku příštího roku se uskuteční již osmý ročník.  Účastní se ho renomované týmy z celého Ruska na čele s kluby z Moskvy nebo Petrohradu. „Především však na turnaj každý rok zveme děti z Beslanu, kde před osmi lety došlo v základní škole k teroristickému útoku s tragickými důsledky. To je hlavní motiv turnaje," zdůrazňuje ředitel Paláce sportu Genadij Valentinovič Sevastjanov.

Halové fotbalové klání je třídenní a koná se vždy na začátku ledna, kdy mají děti v Rusku zimní prázdniny. Letos premiérově putuje pozvání také do České republiky. „Rádi bychom pozvali dva týmy z České republiky s tím, že bychom jim uhradili veškeré pobytové náklady," nabízí Sevastjanov velice zajímavou nabídku.

On sám má k české republice velice vřelý vztah. „Již dlouhé roky se přátelíme s jednou rodinou ze Starého Plzence. Poprvé jsem byl v Československu  v roce 1979 a jezdili jsme tam potom každý rok. Máme tam velice přátelské vztahy a také proto bychom chtěli i tímto způsobem spolupráci s českou republikou i nadále rozvíjet."

Dříve fungovaly družební vztahy mezi Sverdlovskou oblastí a Západočeským krajem. Nyní se zájem Jekatěrinburgu začíná obracet směrem k Českým Budějovicím a celému jihočeskému regionu. „Oba národy mají podobný jazyk a jsou si blízké i svou mentalitou. Není důvod přátelství i nadále nerozvíjet. Určitě je na čem stavět," je Sevastjanov přesvědčen.