Hosté byli díky tabulkovému postavení jasnými favority střetnutí, museli se však obejít bez svého nejlepšího střelce, zraněného Marka Urazila.

Mladé – Kaplice / Vyšší Brod 2:5 (0:2)

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, kteří se již v 9. minutě ujali vedení, když se po přihrávce Lašáka v koncovce prosadil Vojtěch Čutka – 0:1.

Hosté měli nakročeno velice záhy k tříbodovému zisku. Na další přesný zásah se pak čekalo až do závěru prvního poločasu. A opět měli z gólu radost hostující hráči, jelikož se jim podařilo svůj náskok zdvojnásobit. Po přesném centru Poláčka překonal brankáře Pokorného důrazný Dan Pál – 0:2.

I po změně stran byli lepším týmem hosté. Navíc se jim podařilo náskok ještě více navýšit, když v 59. minutě pálil Dan Pál, brankář jeho ránu pouze vyrazil a Tomáš Szojka dorazil míč za záda bezmocného Pokorného – 0:3.O několik minut později navíc znovu zafungovala spolupráce Poláčka s Pálem. Ze strany poslal přesný centr Daniel Poláček a Dan Pál byl v koncovce přesný – 0:4.

Až pak se dostali ke slovu i domácí dorostenci, kteří se po rohovém kopu spartakovců dostali do rychlého výpadu, na jehož konci byl úspěšný střelec David Vrzal – 1:4.

Žádné drama se ale nekonalo. V 81. minutě hosté přidali pátý gól, když přihrávku Lašáka dokázal zužitkovat David Gušl – 1:5.

Definitivní podobu pak výsledek získal dvě minuty před koncem, kdy se domácím podařilo korigovat na konečných 2:5, když se po faulu brankáře Šestáka pískala penalta. Štěpán Masák se z puntíku nemýlil.

To však nic nezměnilo na tom, že hosté naplnili papírové předpoklady a domů si zcela po zásluze odvezli všechny tři body.

Fakta – branky: 73. Vrzal, 88. Masák z pen. – 43. a 68. Pál, 9. Čutka, 59. Szojka, 81. Gušl, bez karet, rozhodčí Krčín, 30 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Hájek, Fafl, Aibl, Blažek, Poláček, Čutka, Pál, Vaniš, Lašák, Szojka, střídali: Gušl, Dostál.

Libor Granec