Druhý tým tabulky hostil čtvrtou Lokomotivu České Velenice. Kapličtí chtěli zabodovat naplno, aby druhou příčku uhájili před Rudolfovem, a tak byl na lavičce připraven i střelec Marek Urazil. Ten však nakonec ani nenastoupil, jelikož jeho služeb nebylo třeba… Hosté se totiž k zápasu dostavili v hodně okleštěné sestavě, a i když zápis o utkání hlásil třináctičlenný tým, odehráli hosté zápas pouze v deseti.

Kaplice / Vyšší Brod – České Velenice 17:0 (6:0)

Žádné drama se nekonalo a otázkou byla jen výše domácího vítězství. A protože hosté k utkání přistoupili hodně ledabyle, byla k vidění na kaplickém trávníku další kanonáda.

Skóre otevřel už v 6. minutě dalekonosnou střelou pod břevno Jaroslav Dostál – 1:0.

Druhý gól pak spartakovci přidali ve 13. minutě, kdy se při premiérovém startu v kategorii dorostu trefil Sebastian Románek. A trefa to byla parádní, když jmenovaný ranou z pravé strany vymetl pavouky z horního rohu velenické svatyně – 2:0.

I v dalších minutách se dále hrálo prakticky výhradně na polovině hostů. Ve 24. minutě se mezi střelce zapsal Dan Pál – 3:0. V 31. minutě pak z levé strany poslal přízemní centr Tomáš Szojka a nikým tečovaný míč zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 4:0.

Vzápětí se ke střele z levé strany odhodlal Matěj Lhotský, brankář Holý křížný pokus pouze vyrazil a František Lašák bez problémů doklepl míč do brány – 5:0.

V dalším průběhu hostujícího brankáře dvakrát zachránila tyč. Nejprve po střele Čutky a nedlouho poté i po hlavičce Lašáka.

V poslední minutě první půle již Kapličtí završili půltucet, když Gušl patičkou uvolnil Jana Blažka – 6:0.

Ani po změně stran domácí nepolevili v gólových hodech, ba právě naopak, k čemuž výraznou měrou dopomohl i rezignovaný soupeř. Po třech minutách hry se podruhé v zápase prosadil v koncovce František Lašák – 7:0.

Pak se slova ujal Tomáš Szojka, který během čtyř minut nasázel čistý hattrick, když zužitkoval dvakrát přihrávku Lašáka a v jednom případě Románka. Rázem bylo skóre dvouciferné – 10:0.

V 58. minutě lovil hostující gólman míč ze sítě po jedenácté. Po přihrávce Aibla skóroval František Lašák. Ten se o pár minut později zhostil role nahrávače, když po jeho přihrávce završil už tucet gólů Dan Pál – 12:0.

I další útok skončil gólem. Poprvé v zápase se prosadil Václav Aibl. Stejný hráč pak o pár minut poději přidal už čtrnáctý gól svého týmu – 14:0.

Po gólu prahl ve svém posledním zápase v dorostenecké kategorii Petr Fafl a dvanáct minut před koncem se dočkal. Po individuální akci prostřelil brankáře z pravé strany ranou na bližší tyč – 15:0.

S chutí hrající Románek pak připravil gól Janu Blažkovi – 16:0. Pár minut před koncem si hosté vypili kalich hořkosti do úplného dna, když byl ve vápně faulován Gušl a rozhodčí neměl jinou možnost, než nařídit pokutový kop. K penaltě se postavil brankář Jaroslav Šesták a ač pravák, proměnil „pecku“ levačkou – 17:0.

Kapličtí si sice v derniéře s chutí zastříleli, ale s fotbalem tento zápas příliš společného bohužel neměl…

Fakta – branky: 31., 52., 54. a 56. Szojka, 32., 48. a 58. Lašák, 24. a 66. Pál, 45. a 84. Blažek, 67. a 72. Aibl, 6. Dostál, 13. S. Románek, 78. Fafl, 86. Šesták z penalty, hráno bez karet, rozhodčí Kroutl, 57 diváků, sestava Kaplice: Šesták – Hájek, Fafl, Aibl, Dostál, S. Románek, Čutka, Pál, Blažek, Lašák, Szojka, střídali: Gušl, Lhotský.