Kaplice / Vyšší Brod – Borovany 10:1 (3:0)

Hosté přijeli jen v deseti hráčích, což ještě více favorizovalo domácí spartakovce. V úvodní desetiminutovce se hosté snažili být i v oslabení aktivní, ale když se ve 13. minutě domácí ujali vedení, začal se zápas vyvíjet jednoznačným směrem.

Ve zmiňované minutě pronikl zprava do vápna Rytíř, přihrávkou našel před brankou nabíhajícího Jana Blažka, který stejně jako ve čtvrteční dohře proti Jankovu otevřel gólový účet zápasu – 1:0.

Ve 20. minutě domácí náskok zvýraznili a dopomohli si k tomu díky rohovému kopu. Centr Ovádka poslal z první za Račákova záda Marek Urazil – 2:0.

Pak se dvakrát v krátkém sledu dostal do zakončení Vaniš. V prvním případě jeho střela po zemi olízla tyč borovanské svatyně a nedlouho poté po akrobatickým zakončení míč prolétl těsně vedle levé tyče.

V dalším průběhu střetnutí hostující gólman Račák podržel svůj tým při střelách Fafla, Dostála i trestném kopu Urazila. Potřetí kapituloval až deset minut před přestávkou, kdy Vaniš rozehrál rohový kop na nabíhajícího Petra Fafla, následovala prudká přízemní rána, proti které sice Račák nejprve nohama zakročil, ale při hledání, kde se míč nachází jej nešťastně poslal do branky – 3:0.

Úvod druhého dějství pak byl poměrně neurovnaný s řadou nepřesností na obou stranách. Až přišla 56. minuta, kdy si Jakub Ovádek na hranici velkého vápna narazil míč s Hájkem a umístěnou střelou k zadní tyči překonal Račáka počtvrté – 4:0.

Uběhly jen dvě minuty a hostující gólman kapituloval popáté. Po pěkné kombinační akci Hájek našel ve vápně Vojtěcha Čutku, který Račáka prostřelil – 5:0.

Gólového úspěchu se dočkali krátce po uplynutí hodiny hry i hosté. K trestnému kopu se postavil Luboš Pešta, technickým pokusem obstřelilo zeď a snížil na 5:1.

K rozehrávce na polovině hřiště se následně postavil Marek Urazil, který z půlky poslal míč do borovanské sítě, když využil toho, že gólman Račák byl poněkud dál ze své branky – 6:1.

Další gól kapličtí dorostenci přidali o deset minut později, kdy Blažek před vápnem našel Jakuba Vaniše a jeho přízemní střela se zastavila až v síti – 7:1.

Další góly si poté domácí nechali do závěrečné desetiminutovky. Nejprve po spolupráci s Vanišem skóroval zblízka Vojtěch Čutka – 8:1. Pak se stejný hráč proměnil v nahrávače a po jeho centru z levé strany úspěšně hlavičkoval Jan Blažek – 9:1. Poslední gól si domácí schovali do závěrečné minuty, kdy tvrdou střelou z vápna překonal Račáka podruhé v utkání Jakub Vaniš – 10:1.

Dorostenci kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama vyhráli čtvrté utkání v řadě a potřetí v těchto duelech svému soupeři nadělili výmluvnou desítku.

Fakta – branky: 13. a 88. J. Blažek, 20. a 62. Urazil, 58. a 84. Čutka, 72. a 90. Vaniš, 35. Fafl, 56. Ovádek – 61. Pešta, ŽK 1:2 (Rytíř – Pešta, M. Blažek), rozhodčí Šnajder, 30 diváků.
Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – M. Kaňka, Fafl, Aibl, Dostál, Ovádek, Hájek, Čutka, Blažek, Rytíř, Vaniš, střídal: Urazil.