Kaplice / Vyšší Brod – Hluboká 9:1 (3:1)

Domácí dorostenci vstupovali do střetnutí s odhodláním přidat šestý korálek na vítěznou šňůru – a podle toho také samotný úvod vypadal. Už ve 3. minutě se spartakovci dostali do vedení, když Čutka přesnou kolmicí uvolnil Františka Lašáka, a ten prudkou přízemní ranou na bližší tyč překonal brankáře Hoška – 1:0.

Nedlouho poté to mohlo být o dva, ale po centru Lašáka nenasměroval míč mezi tyče Urazil. Naopak, z gólu se za chvíli radovali Hlubočtí. V šestnáctce fauloval pronikajícího Čuhaje brankář Šesták – a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil Adam Gaisler, jeho ránu stačil sice Šesták vyrazit, ale na dorážku stejného hráče dosáhnout nemohl – 1:1.

I přes inkasovaný gól byli v dalším průběhu hry aktivnějším týmem domácí. Po čtvrthodině hry se pěkně uvolnil Lašák, ale jeho křížnou přízemní ránu stačil Hošek vyrazit. Ve 22. minutě zahrával trestný kop z pravé strany Lašák, na centr si za obranu naběhl Rytíř, ve skluzu však mířil vysoko nad. Za dalších pět minut domácí rozehráli rohový kop nakrátko, zleva pálil k bližší tyči Vaniš, ale Hošek znovu vytlačil balón na roh.

Za aktivitu byli domácí odměněni vedoucím gólem ve 32. minutě, kdy Urazil vysunul do vápna Lašáka, ten udělal kličku vybíhajícímu Hoškovi, dostal se však mimo střelecký úhel, následoval tedy centr a gólová hlavička Tomáše Szojky – 2:1.

Po následné rozehrávce na polovině hřiště přišli hosté o míč, Urazil přesnou kolmicí vyslal do sóla Františka Lašáka, ten se kličkou zbavil Hoška a pohodlně skóroval do odkryté brány – 3:1.

V úvodu druhého dějství měl snížení na kopačce hlubocký kapitán Čuhaj, s brankářem Šestákem však přeloboval i kaplickou svatyni. A naděje na možný bodový zisk Hluboké pak následně vzaly rychle za své. V 52. minutě po Pálově přihrávce totiž mířil přesně k tyči Vojtěch Čutka – 4:1.

Hned v následující minutě byl na konci pěkné kombinace Jan Rytíř, který si poradil i s vybíhajícím Hoškem – 5:1.

Hosté k utkání dorazili v akurátním počtu hráčů, trenéři tedy neměli možnost žádného střídání. Navíc s velkým sebezapřením hrál Welser. Sporadické protiútoky hostů však k žádnému vážnějšímu zakončení nevedly.

Kapličtí se pak znovu gólově prosadili v závěrečné čtvrthodině hry. V 77. minutě po kombinaci Urazila s Lašákem skóroval Dan Pál – 6:1.

V závěru hosté potom zcela rezignovali a domácí přidali další tři góly. V 81. minutě po Urazilově akci znovu Hoška překonal Dan Pál – 7:1. Čistý hattrick pak Dan Pál zkompletoval za další tři minuty, když i v tomto případě zužitkoval přihrávku Marka Urazila – 8:1.

Konečnou podobu výsledku pak spartakovci dali čtyři minuty před koncem, kdy poslední gól zápasu vstřelil Jakub Vaniš – 9:1.

Mladíci Spartaku a Dynama Kapličtí se díky šesté výhře v souvislé řadě posunuli již na průběžné páté místo tabulky áčkové skupiny oblastní I.A třídy.

Fakta – branky: 77., 81. a 84. Pál, 3. a 33. Lašák, 32. Szojka, 52. Čutka, 53. Rytíř, 85. Vaniš – 8. Gaisler, hráno bez karet, řídil rozhodčí Krčín, sledovalo 20 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – M. Kaňka, Fafl, Rytíř, Dostál, Blažek, Čutka, Pál, Vaniš, Urazil, Lašák, střídali: Aibl, Hájek, Szojka.