Herní a výsledková převaha béčka Českého Krumlova v okresním přeboru dává prostor nadějným mladým fotbalistům Slavoje. A pro klub samotný je dobře, že by to nemuselo být na jaře pouze o Jindřichu Kordíkovi, který za podzim nasázel soupeřům 41 branek. V této sezoně nastoupil k devíti zápasům a nastřílel 45 branek. To je úctyhodná bilance.

Před týdnem se Kanonýrem Deníku stal právě Jindřich Kordík s nastřílenými čtyřmi brankami. Svými střeleckými dispozicemi by měl patřit do divizního týmu. „Je to komplikovanější vzhledem k mému studiu v Praze. Zkoušel jsem to. Absolvoval jsem přípravu, ale se začátkem studia se to začne komplikovat. Přes týden se moc s míčem nepotkám, snažím se připravovat individuálně cvičením a běháním, ale bez přípravy s míčem nelze hrát divizi. To už je prakticky profi soutěž,“ hovořil před týdnem o aktuální situaci Jindřich Kordík a potvrdil, že přednější je pro něho v tuto chvíli studium a fotbal na vyšší úrovni přijde případně na řadu až po něm.

Jindřich Kordík (vpravo) oslavuje vstřelený gól se spoluhráčem Pavlem Lattnerem.
Nejdříve studium, pak možná fotbal na vyšší úrovni, říká kanonýr Jindřich Kordík

Jindřich Kordík je odchovance českokrumlovského Slavoje. V mládežnickém věku si na chvíli odskočil na hostování do českobudějovického Dynama, jinak zůstává věrný zeleno bílým barvám.

O uplynulém víkendu čtyřmi brankami navázal na svého spoluhráče v dresu béčka Slavoje Český Krumlov také ještě ani ne dvacetiletý Patrik Vaněk a pomohl svému týmu k výhře 5:0 na hřišti nepříjemného Sokola Přídolí. O jeho střeleckých schopnostech vypovídá i to, že v okresním přeboru odehrál v této sezoně pouhé dva zápasy a nastřílel devět branek.

Ladislav Vávra (č 17) táhne útočnou vozbu Slavoje Český Krumlov.
Každý gól se počítá a je jedno, jak ho dáte, říká kanonýr Ladislav Vávra

Patrik přestoupil do Slavoje v rozehrané podzimní části sezony 2021/22. Jinak je odchovancem českobudějovické Lokomotivy, ze které si na chvíli odskočil do Malše Roudné a naposledy do Akademie Dynama České Budějovice. Aktuálně je součástí divizního kádruu prvního týmu Slavoje Český Krumlov.

Sestava béčka Slavoje se v každém utkání hemží řadou nadějným mladých fotbalistů kolem dvaceti let. Třeba se v dalším kole dočkáme dalšího úspěšného střelce z tohoto týmu.


Načítám tabulku ...
Promo Kanonýr Deníku

Zdroj: Deník