V osmnáctém dějství hostili zelenobílí výběry Čtyřech Dvorů a proti celkům ze spodku tabulek byli favority. Starší slavojáci se však po matném výkonu s předposledním rozešli smírně a v průběžném pořadí si pohoršili na osmou příčku. Více se dařilo mladšímu dorostu Slavoje, který hosty z krajské metropole přestřílel a devátou výhrou v sezoně si polepšil o jedno místo, na šestou příčku tabulky.

KP starší dorost – 18. kolo: Č. Krumlov – Čt. Dvory 1:1 (0:0).

Po nezáživné a zaslouženě bezbrankové první půli se domácím povedl nástup do druhého poločasu a tři minuty po obrátce trefou Fatury ze skrumáže vedli. Jenomže hosté už za tři minuty po rychlém brejku odpověděli zásahem Sedlice a srovnali. Domácí pak mohli alespoň za bod děkovat brankáři Krotkému, který kryl dvě velké šance hostů. V poslední minutě pak z prázdné branky vykopával Didkivsky – a body se dělily.

„Chlapci nemají pořádně natrénováno, a od toho se všechno odvíjí. Každý pak hraje na svoje triko a vůbec nepůsobíme jako kolektiv,“ lakonicky hodnotil kouč krumlovského dorostu Václav Domin.

Sestava Slavoje: Krotký – Sláma, Didkivsky, Kitzler (46. Michl), J. Decarli, Fatura (83. Dunka), Kvasnička (61. Bordáč), Martin Kotlár, Lávička, Adamíček, Vysokomýtský.

KP mladší dorost – 18. kolo: Č. Krumlov – Čt. Dvory 5:2 (3:1), branky: Michl 2, Hončík, Persán, Mondšpígl – Sedlic, Kašpar.

„Mladší ukazují lepší přístup. Po celý zápas jsme vedli, když se dařilo proměňovat vypracované šance. Velmi dobrý výkon v tomto zápase odvedl Persán,“ chválil trenér Václav Domin.

Sestava Slavoje: Dobrovodský – Urban, Michl, Čabaj, Michal Kotlár, Horváth, Persán, Rozkošný, Mondšpígl, Hončík, Grill, střídali: Vošahlík a Smolík.

V dalším kole se krumlovští mladíci poprvé v odvetách představí venku, když v sobotu zajíždějí na trávník sousedů ze středu tabulek – výběrů budějovické Slávie.