Ve druhém dějství odvetné části krajských přeborů zajížděli fotbaloví mladíci českokrumlovského Slavoje na hřiště milevského ZVVZ, kde byli úspěšní na půl.

Starší slavojáci potvrdili roli papírového favorita, nad soupeřem z dolní poloviny vyhráli a upevnili si průběžné druhé místo o dva body za vedoucí Lokomotivou ČB. Mladší krumlovský dorost však nenavázal na úvodní vysokou výhru se Strakonicemi (4:1), v souboji s lídrem tabulky vyšel gólově i bodově naprázdno a pohoršil si na páté místo.

Starší dorost

Milevsko – Č. Krumlov 1:3 (1:2). Krumlovští si přijeli pro tři body, od prvních minut to bylo vidět a brzy se ujali vedení  brankou Kotlára. Pak sice hosté na chvilku polevili, čehož soupeř využil k vyrovnání trefou Haita, ale v půli už měli zelenobílí zase navrch. Do střelecké listiny se zapsal Sláma –  1:2. Ve druhé půli slavojáci hru s přehledem kontrolovali a deset minut před koncem navíc zaslouženou výhru pečetili zásahem  dobře hrajícího Lavičky – 1:3.

„Ve velké zimě, která panovala, odvedli kluci obdivuhodný výkon. Chtěli jsme vyhrát a předvedená hra tomu odpovídala. Sice jsme po snad jediné chybě inkasovali, ale jinak jsme soupeře vůbec k ničemu nepustili. Momentálně velmi dobré výkony odvádějí Sláma s Lavičkou, kteří znovu ukázali, že jsou tahouny mužstva," ohodnotil vystoupení svých svěřenců na milevském hřišti trenér Václav Domin.

Sestava Slavoje: Krotký – Persán, Sláma, Z. Adamíček, Kejšar, Didkivsky, Kvasnička, Kotlár, Čabaj, Michl, Lavička, střídali: Smolík, Gábor, Rozkošný a D. Adamíček.

Mladší dorost

Milevsko – Č. Krumlov 5:0 (1:0), branky: V. Homola 2, D. Januš, Starý, Csanda.

Mladší krumlovský dorost neodehrál na půdě lídra až tak špatnou partii, jak by mohl napovídat konečný výsledek. Hosté odehráli výbornou půli, ale po obrátce už jim viditelně začaly docházet síly, neboť hned několik hráčů týmu už mělo v nohách celý předchozí zápas za starší výběr.

„Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a celý první poločas jsme byli lídrovi tabulky více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel, z několika dobrých šancí jsme nedokázali vstřelit ani jednu branku a po jedné individuální chybě jsme naopak inkasovali. Ve druhém poločase nás domácí vytrestali z brejků. Vzhledem k obrazu hry je výsledek krutý. Rozhodl ovšem větší důraz soupeře v šestnáctce a jeho produktivita, v čemž nás Milevsko jasně předčilo," sportovně uznal kouč mladšího českokrumlovského dorostu Jan Peťule.

Sestava Slavoje: Indra – Benda, Čabaj, Smolík, Vincík, Persán, D. Adamíček, Michl, Kotlár, Gábor, Rozkošný, střídali: Saifert, Urban a Musil.

Také v dalším dějství mají krumlovští mladíci na programu výjezd na hřiště soupeře. V sobotu by se měli, pokud tomu podmínky dovolí, představit na trávníku Čtyřech Dvorů. Starší čeká souboj s posledním a mladší slavojáci se utkají se čtvrtým týmem průběžné tabulky.