Vystoupení fotbalistů velešínského FC v nedávno skončené sezoně 15/16 z pohledu statistik jsme se již věnovali, dnes dodejme hodnocení bronzového ročníku očima muže nejpovolanějšího, trenéra Stanislava Kysely.

Cesta na bednu

Pro nováčka (byť vzhledem ke složení a kvalitě kádru lze Velešín za novice v pravém slova smyslu považovat jen těžko) je výsledný bronz v oblastní I.A třídě úspěchem. Jak to vidí kouč?

„Na začátku sezony jsme si stanovili cíl hrát v horní polovině, což jsme čtvrtým místem po podzimu víc než dobře splnili. Před jarem jsem pak říkal, také vzhledem k několika absencím klíčových hráčů a odchodu nejlepšího podzimního střelce, že spokojenost bude s výsledným pořadím do pátého místa. Po dobré sérii jsme ovšem mohli být výš, sami hráči jasně řekli, že chtějí být na bedně, a to také celkem zaslouženě splnili," kvituje kouč post na pomyslných stupních a vzápětí se pouští do podrobnějšího rozboru úspěšného ročníku. „Skončili jsme třetí, ale mohlo to klidně být ještě lepší. Z různých důvodů se nám ale nepovedly začátky. Starty do podzimu a pak i do jara jsme měli špatné a ztratili tam důležité body. Třeba na podzim jsme doma Slávii jasně válcovali, ale nedali jsme šance a soupeř z ojedinělých brejků rozhodl (pozn. – 1:2). Do jara jsme potom šli bez vykartovaných Zatloukala s Petrem a zbytečně prohráli v Hrdějovicích i doma s Hradcem. Troufám si tvrdit, že v normální sestavě bychom oba zápasy vyhráli. Celkově se pak na nás hodí rčení, že jsme byli jako Robin Hood. Bohatým jsme brali a týmy ze špičky s přehledem poráželi, naopak aspirantům sestupu nebo ohroženým jsme hodně rozdali. S neoblíbenou Novou Vsí jsme prohráli oba zápasy, s Lokotkou uhráli jen bod… Naopak, zcela zaslouženě jsme vysoko prohráli na konci podzimu v Roudném. Když to shrnu, tak s umístěním je spokojenost, i když na bronzu najdu malé kaňky."

Co lodivoda mrzí, to už víme. Které momenty ho naopak nejvíce potěšily?

„Před odvetami jsem po odchodu Grznárika a při výpadku hned několika hráčů základu měl trochu obavy. Sestava si sedala, chvíli to nebylo ono, ale naštěstí jsme se pak rychle rozjeli. Pochválit musím v první řadě Fišera, který nejen že nahradil Grznárika, ale stal se i vůdčí osobností týmu. Dirigentskou roli opět plnil Kollár a hodně po jejich boku na krajním beku vyrostl Jirský. Pravá strana obecně byla naší velkou zbraní. Zapomenout nesmím ani na zaskakujícího matadora Trummera, který pravidelně nastupoval při výpadcích stopera Zatloukala a hodně týmu pomohl. Pochválím ovšem celý manšaft za to, že hrál jako tým a předváděl takový fotbal, který bavil i naše fanoušky," chválí kouč Kysela a při dotazu na nejlepší vystoupení týmu v sezoně neváhá: „Určitě nejlepší fotbal jsme hráli na jaře doma proti Ševětínu a Čtyráku, kdy jsme oba silné týmy jasně přejeli a vyhráli v obou případech 3:0."

Nová neznámá

Druhá nejvyšší krajská soutěž – I.A třída – dozná pro nový ročník 16/17 řady změn, což se pochopitelně týká i Velešína, jenž bude v béčkové skupině spolu s Větřním jediným zástupcem Českokrumlovska…

„Myslím, že další sezona bude vyrovnaná. Hlavně ale čekám, že bude fotbalově kvalitnější. My se sice vyhneme neoblíbené Nové Vsi, ale do skupiny přibyly jiné velice kvalitní týmy. Z přeboru spadlo Veselí, hodně dobří, dle mého názoru, budou oba nováčci z Plané a Nemanic, tradičně o špičku by měla hrát Slávia. Bude to rozhodně zajímavé, ale každopádně také těžké," ví kormidelník.

A jaké případné změny má před sebou samotný velešínský tým?

„Na konkrétní nová jména je ještě brzy. Máme ovšem v kádru dost Krumlováků, takže si počkáme, jaké požadavky směrem na tyto hráče bude mít nový trenér Slavoje. Zatím je rozjednaný jen přestup mladého Rozkošného. Zmínit ovšem musím dva odchody, protože do Římova, kde oba bydlí, odcházejí Kollár s Kukačkou. To je pro nás velká ztráta a je jasné, že nahradit tyto hráče nebude jednoduché!" má jasno trenér Stanislav Kysela a ještě dodává: „Léto je hodně krátké. Přípravu začneme příští pondělí (pozn. – 11. července) a kromě domácího turnaje máme v plánu několik přátelských zápasů. Já musím ještě dodat, že pracujeme i na složení a hlavně doplnění realizačního týmu, kde bych z osobních důvodů rád dále působil spíš v roli asistenta než hlavního trenéra."